Odchudzona „sałatka gyros” z kurczakiem i suszonymi pomidorami

27
 • Odchudzona „sałatka gyros” z kurczakiem i suszonymi pomidorami
 • Odchudzona „sałatka gyros” z kurczakiem i suszonymi pomidorami

  Polski świąteczny stół wcale nie musi być zastawiony sałatkami z majonezem, makaronem. Można to łatwo obejść i podać rodzinie kolorową sałatkę w odchudzonej wersji. Wszyscy zapewne kojarzą „sałatkę gyros” – postanowiłam trochę zmienić przepis i stworzyć coś równie pożywnego ale przy tym dużo lżejszego. Nie znajdziecie tu majonezu, a jedynie odrobinę oleju do usmażenia kurczaka i odrobinę oliwy z suszonych pomidorów. Nie trafił do niej makaron, ani biały ryż, który dzielnie zastępuje czerwon... Czytaj dalej na blogu Eat me! Fit me!


  Tematycznie do tego przepisu

  • Jajka faszerowane - najlepsze przepisy
   Jajka faszerowane - najlepsze przepisy

   Jajka faszerowane to świetna alternatywa dla zwykłych jajek. Możemy je nadziać pieczarkami, pomidorami, czy też różnego rodzaju rybami.

  • Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?
   Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

   Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

  • Dieta Montignaca
   Dieta Montignaca

   Są to zasady żywieniowe specjalnie dla osób, które próbują schudnąć i utrzymać tą masę ciała, zapobiec cukrzycy oraz obniżyć ryzyko wszelkich chorób układu krwionośnego w tym serca.

  • Sałatka z kurczakiem - 15 najlepszych przepisów
   Sałatka z kurczakiem - 15 najlepszych przepisów

   Sałatka z kurczakiem ma wielu swoich "wielbicieli", zarówno wśród tych, którzy dbają o linię, jak i wśród tych, którzy kalorii nie liczą.

  Inne przepisy z Eat me! Fit me!

  Dodaj komentarz