Curry ze kury (Nie ma co tłumaczyć ;) )

Curry ze kury (Nie ma co tłumaczyć ;) )

Curry ze kury (Nie ma co tłumaczyć ;) )

Te Europejczyki we Indiach na wszyske gynste 1 z ōłzy 2 gołdali 3 curry- bo sami Hindusi kołżdo 4 mianowali 5 inaczyj. To trocha tak, jakby na wszysko, czym sie hajcuje 6 we piecy, gołdać wyngel 7 Anglikōm- bo ich tam przeca bōło nojwiyncyj- tak te prziprawy zasmakowały, że sie chcieli je zawiyś 8 do dōm i tak sie narodziōła prziprawa curry, co to jōm idzie kupić u nos 9 we sklepie. Ze ftoryj czyńści Indii je tyn recept, co go sam na dole mołcie, to ciynżko pedzieć, a jeszcze ciynżyj by bōło znojś łod niego... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Chop w kuchni

Warto przeczytać

Najlepszy sos czosnkowy!

Najlepsza receptura na sos czosnkowy! Jedyny w swoim rodzaju!

Czytaj dalej...

Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

Czytaj dalej...

Jak zrobić sos holenderski

Wiele osób zapewne słyszało o tym sosie i zastanawiało się, jak się go robi, z czego on jest i z czym się go podaje.

Czytaj dalej...

Skuteczne domowe syropy na przeziębienie

Cebula ze względu na bogatą zawartość składników odżywczych pomaga prawie z każdym schorzeniem i wspomaga pracę naszego organizmu.

Czytaj dalej...

Autor

chopwkuchnichopwkuchni

Dzień dobry, mój blog jest pisany po śląsku, choć nie oznacza to, że znajdują się tam tylko przepisy z Kuchni Śląskiej. Jeżeli masz poczucie humoru i lubisz dobre jedzenie, na pewno znajdziesz tam coś dla siebie :)

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

curry, placki, sosy, kurczak, piersi, pierś, ryż, tortilla, mielone, mięso, kurczak z czosnkiem, kurczak z pomidorami, kurczak w pomidorach, kurczak curry, sos do kurczaka, dania na gorąco, dania z kurczakiem, placki z kurczaka, tortilla z kurczakiem, kurczak z ryżem, pierś kurczaka, pierś z kurczaka, dania z piersi kurczaka, pierś z kurczaka w pomidorach, mięso mielone, dania bez mięsa

Inne przepisy z Chop w kuchni

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.