Nowy Rok proponuję świąteczne wydanie tego zdrowego mięsa. Przy doborze wina kierujcie się zasadą, że ma to być wino, które wlejecie sobie do kieliszków i wypijecie. Nie warto kupować taniego i okropnego w smaku wina, bo królik przejdzie jego smakiem i nie będziecie chcieli go potem zjeść. Składniki : tusza królicza ok. 300 ml białego półwytrawnego wina sól pieprz czarny
Weekendy w domu i ogrodziepaczuszki z cukrem waniliowym, które zajmują wam połowe miejsca w szufladzie, a opakowanie 10 krotnie przewyższa samą zawartość. Jeśli nie polecam zrobić samemu cukier waniliowy nie dość, że wychodzi taniej to jeszcze mamy cudowny aromat bez chemii i możemy go dodać ile będziemy chcieli. Ja już zgromadziłam zapasy lasek wanilii, w Lidlu można je kupić za bardzo przystępną cenę
Kubki smakuCukier i sól w przygotowaniu tych wędlin mają za zadanie konserwować te wędliny, aby potem w procesie suszenia, wędlina się nie psuła. Natomiast suszenie to świetna i tania metoda konserwowania, należy jednak pamiętać by wędlinę przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu" SKŁADNIKI: 1,5 kg schab wieprzowy bez kości 1/2 szklanki cukru 1/2 szklanki soli + 1/2 łyżki soli peklowej
Swojskie jedzonkoPlastry Smakouna zamarynowałam w oleju i curry na noc, potem obsmażyłam z obu stron – pyyyyszne!!! Spróbujcie koniecznie. Jedno opakowanie zawiera 4 plastry. W Czechach ten produkt był dość tani, nie wiem, jak w Polsce. Może ktoś się orientuje? Składniki: 1 duża cebula 2-3 ząbki czosnku masło 7-8 małych czerwonych papryk ugotowane kotlety sojowe (nie wyciskaj z nich wody
Qlinarnie i Qlinarniewww.facebook.com/Di.gotuje http://digotuje.blogspot.com Smaczna, tania i prosta wersja gulaszu, która praktycznie pasuje do wszystkiego. Idealnie smakuje z ryżem, kaszą czy ziemniakami. Ostatnio gulasz podawałam z plackami ziemniaczanymi . 1/2 kg żołądków drobiowych 2 garście mrożonej włoszczyzny (pociętej w paski) 1 cebula 2 listki laurowe 2 ziarenka ziela angielskiego 1 łyżka majeranku 1/3 łyżeczki papryki słodkiej gałka muszkatołowa sól
Di gotujektórą dostaniecie już w praktycznie każdym większym sklepie, oraz mąka jaglana, z którą może być więcej problemów. Na pewno jest do kupienia w większości sklepów ze zdrową żywnością, ale taniej będzie jeśli zmielicie po prostu kaszę jaglaną na mąkę. Ja robiłam to blenderem, ale wiem że niektórzy używają w tym celu młynka do kawy. Można próbować, tylko ostrożnie żeby
Powiedz dietom niejeździ po blacie, czyli jest stabilna. Wystarczy kilka pociągnięć nożem w jedną stronę i nóż staje się mega ostry. Świetnie sobie radzi z małymi nożykami do warzyw, takimi tanimi za 2,50 zł i moim cięższym sprzętem takim jak tasak, czy mój ogromny nóż szefa, znaczy się szefowej kuchni, o grubym i masywnym ostrzu. Inne również ostrzy z powodzeniem
Blondynka Gotujesię w sklepach świąteczne ozdoby/akcesoria... Sklepy już prześcigają się z promocjami! Szybko, bo dopiero początek listopada ;-) Można już poczuć powoli atmosferę świąt. Kubek kolekcja świąteczna Home&You -25%taniej Czytaj więcej
Ana Mari's worldwyczerpania zapasów. SEPHORA: Promocja polega na wymianie starych kosmetyków do makijażu na nowe. Należy przynieść swoje stare kosmetyki do makijażu, a odpowiednik marki SEPHORA kupimy 40% taniej. Aby skorzystać z promocji trzeba posiadać kartę Sephora. Promocja trwa do 27.04.2015. Super okazja! Na pewno skorzystam, a Wy? Zazwyczaj podczas takich akcji kupuję te droższe kosmetyki jak: Max Factor czy L'Oreal
Ana Mari's worldDomowy zakwas do pieczenia chleba przepisu mojej mamy. Tani i prosty sposób na upieczenie pysznego, chrupiącego chleba z każdego rodzaju mąki. Do pieczenia pierwszego chleba przygotowujemy samodzielnie zakwas, do następnych bochenków wystarczy odłożyć do lodówki 2 łyżki z wyrobionej masy chlebowej. Pierwszy zakwas można przechowywać w lodówce do 14 dni a odłożony z masy chlebowej nieco
Pora na pora i pomidoraprzede wszystkim smakiem. Jeżeli macie w domu paprykę, to koniecznie zabierajcie się za robienie :) Przepis: Pasta na kanapki z pieczonej papryki 6. Domowy hummus Dobry Hummus nie należy do tanich artykułów sklepowych. Sezamowa pasta tahini również nie kosztuje groszy. Zatem, aby nieco zaoszczędzić, polecamy wykonać domowy hummus. Po stworzeniu swojego hummusu, zapomnicie o sklepowym, bo będzie smakował o niebo lepiej
Bananowe Polechrupiące a wewnątrz miękkie i delikatne. Bardzo dobrze smakują z ryżem i gotowaną marchewką ale można tez podać z sosem pieczarkowym, pomidorowym lub innym ulubionym. Tanio i smacznie. Polecam:) Składniki na ok. 8 kotlecików: połowa kalafiora 10 dkg sera żółtego 1 jajko 2 łyżki maki 1 łyżka bułki tartej
Maślane ciasteczkotrzeba wydać minimum 40 zł. 6. Naczynie do kiełkowania Specyficzny prezent, ale w sumie czemu nie? Kiełki są zdrowe, wiadomo. Ale w sklepie niestety trochę za nie przepłacamy. Znacznie taniej wyjdzie, jeżeli będziemy mogli je hodować sami w domowym zaciszu. W specjalnym naczyniu tworzymy optymalny, wilgotny klimat, który umożliwia nam hodowlę dowolnych kiełków - lucerny, rzodkiewki czy pszenicy. Możemy ich używać
Powiedz dietom niepowodzeniem zastąpić mlekiem skondensowanym (słodzonym lub nie). Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamienić je na mleko bez laktozy, roślinne lub całkowicie odtłuszczone. To jednak nie do końca będzie tan sam smak. W wersji na lato – mieszanka przypraw idealnie sprawdzi się jako podstawa do smoothie z gałką śmietankowych, mlecznych lub waniliowych lodów i kleksem bitej śmietany. Zaparzcie
Karo in the KitchenEuropie. To Targowisko znajduje się w Newcastle i pochodzi z 1895 roku. Rewelacyjne miejsce różnych stoisk ze zdrową żywnościa oraz kuchniami świata.Za 100 g zapłaciliśmy 0.29 f. Bardzo Tanio . Na tym targowisku można było spróbować rewelacyjnych Pierożków Dim Sum, robionych przez Chinkę. Coś wspaniałego. Delikatne rozpływające w ustach. Pierożki były specjalnością kucharzy z farszem z wieprzowiną i kapustą
Gotowanie Patki