Babka wilgotna

Babka wilgotna

Babka wilgotna

Babka wilgotna 2016-04-07 13:01:25 Ilość porcji: 12 Baba wielkanocna to wypiek niemal historyczny, bo w Polsce jest znana już od XV wieku. Do naszego kraju zwyczaj wypiekania babki przyszedł od sąsiadów - m.in. z Litwy i Białorusi. Oprócz tradycji i receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie, wielkanocną popularność ciasto to zawdzięcza również symbolice. Według wierzeń, babka to symbol dostatku, który ma zapewnić rodzinom dobrobyt. To ponadto również dowód na umiejętność kucharską gospodyni domu i dlatego... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Wędrówki po kuchni

Warto przeczytać

Jajka faszerowane - najlepsze przepisy

Jajka faszerowane to świetna alternatywa dla zwykłych jajek. Możemy je nadziać pieczarkami, pomidorami, czy też różnego rodzaju rybami.

Czytaj dalej...

Babka Wielkanocna - zbiór najlepszych przepisów

Babka wielkanocna - wyobrażacie sobie bez niej święta? Chyba śmiało można rzec, że jest bardziej popularnym wypiekiem wielkanocnym niż mazurek.

Czytaj dalej...

Sałatka Wielkanocna - zbiór najlepszych przepisów

Sałatki stały się nieodłącznym elementem każdego menu. Jemy je na śniadanie, kolację, a czasami te treściwsze zastępują nam nawet obiad.

Czytaj dalej...

Przepisy na Wielkanoc - top 30

Najlepsze przepisy na Wielkanoc.

Czytaj dalej...

Autor

hercik17hercik17

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

babki, polewa, ciasto, czekolada, przepisy na święta, pasty, pasta, tarta, polewa czekoladowa, orzechy, kokosowe, bułki, wielkanoc, ciasto kokosowe, ciasto z orzechami, ciasto czekoladowe, ciasta czekoladowe, tarta czekoladowa, ciasta z masa, babka ziemniaczana, tarta kokosowa, jajka na święta

Inne przepisy z Wędrówki po kuchni

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.