zdrowe żelki ,czyli białe skórki arbuza

zdrowe żelki ,czyli  białe skórki arbuza

zdrowe żelki ,czyli białe skórki arbuza

Przepis na : deser

Sk ładniki: 1 kg skórek arbuza,części białe 1,2 kg cukru, 3-3,5 szklanki wody 2-3  cytryny ( ja dałam 4 cytryny bo nam lepiej smakuje kwaśne) trochę wanilii lub cukier waniliowy opcjonalnie 3 łyżeczki sody do płukania woda do płukania Wykonanie Obrać arbuza cienko z zielonej skórki. Część czerwoną wyciąć i zjeść ze smakiem,lub zrobić miód arbuzowy. Białą część skórki pociąć na paski i pokroić nożem ,lub radełkiem do kopytek na małe kawałki ,takie na jeden kęs. Kawałki ponakłuwać widelcem i zanurzyć w roztw... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu w mojej kuchni

Autor

JadziaJadzia

Jestem kobietą , której życie co dzień zaczyna się od nowa.. Matką, miłośniczką antyków przedmiotów z duszą i muzyki ... . .. Kolekcjonuję wspomnienia. . Jeszcze wierzę w drugiego człowieka... Gotuję i kocham gotowanie, choć nie znaczy to, że ciągle siedzę w kuchni.
Preferuję kuchnię nieskomplikowaną, w pełni korzystającą z doświadczeń poprzednich pokoleń, ale otwartą na nowości. Jestem przeciwnikiem ścisłego trzymania się wytycznych w przepisach, kocham eksperymenty w dodawaniu do potraw swoich "trzech groszy" - to nic, że nieraz wyjdzie coś nie tak - następnym razem będzie lepiej Uwielbiam to, co związane jest z dobrym jedzeniem - kulinarne zakupy i podróże..

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

arbuz, kopytka, deser, desery

Inne przepisy z w mojej kuchni

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.