Smaczne pomidory na zimę

Smaczne pomidory na zimę

Smaczne pomidory na zimę

Sk ładniki na 1 litr słoika: nakłuć pomidorki pomidory - 500-600 gramów-zależy od wielkości pomidorow 1/4  papryka czerwona,lub zielona koper parasol  1 z ąbek czosnek 4 szt . czarnego pieprzu  3szt.ziele angielskie 1-2 li ść laurowy 400-500 ml. zalewy na słoik ocet 70% ,lub własnej robot- 0,5 łyżeczki Zalewa na 1 litr wody: sól - 20-25 gram- w zależnosci jak słona jest sól  - u mnie kłodawska cukier - 35 gram Wykonanie Wygotować słoiki i pokrywki w wodzie 4-5 minut, a następnie pasteryz... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu w mojej kuchni

Warto przeczytać

Wszystko o przetworach – czyli jak pasteryzować słoiki a potem je przechowywa

Znany od bardzo dawna sposób pasteryzacji niektórych produktów w szczelnie zamkniętym szklanym słoiki jest najlepszym sposobem na przedłużenie ich czasu do spożycia.

Czytaj dalej...

Autor

JadziaJadzia

Jestem kobietą , której życie co dzień zaczyna się od nowa.. Matką, miłośniczką antyków przedmiotów z duszą i muzyki ... . .. Kolekcjonuję wspomnienia. . Jeszcze wierzę w drugiego człowieka... Gotuję i kocham gotowanie, choć nie znaczy to, że ciągle siedzę w kuchni.
Preferuję kuchnię nieskomplikowaną, w pełni korzystającą z doświadczeń poprzednich pokoleń, ale otwartą na nowości. Jestem przeciwnikiem ścisłego trzymania się wytycznych w przepisach, kocham eksperymenty w dodawaniu do potraw swoich "trzech groszy" - to nic, że nieraz wyjdzie coś nie tak - następnym razem będzie lepiej Uwielbiam to, co związane jest z dobrym jedzeniem - kulinarne zakupy i podróże..

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

przetwory

Inne przepisy z w mojej kuchni

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.