2 korzyści z czarnej porzeczki -nalewka i likier

2 korzyści z czarnej porzeczki -nalewka i likier

2 korzyści z czarnej porzeczki -nalewka i likier

Składniki: 1 i ½ kg  dojrzałych czarnych porzeczek 500 g cukru 125 ml spirytusu (90 – 96 %) 3x0,5 litra czystej wódki (40 %) przepis z tu Wykonanie Porzeczki dokładnie oczyścić,opłukać i osuszyć  Włożyć do dużego słoja, przesypując cukrem  warstwy owoców. Zamknąć słój i pozostawić na 4 tygodnie w ciepłym, słonecznym miejscu. Raz dziennie słojem potrząsną ć, ,a co trzeci dzień odkręcić na chwilę i odgazować. Po 4 tygodniach zlać sok do wyparzonego, suchego naczynia, wymieszać go ze spirytusem i wstawi... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu w mojej kuchni

Autor

JadziaJadzia

Jestem kobietą , której życie co dzień zaczyna się od nowa.. Matką, miłośniczką antyków przedmiotów z duszą i muzyki ... . .. Kolekcjonuję wspomnienia. . Jeszcze wierzę w drugiego człowieka... Gotuję i kocham gotowanie, choć nie znaczy to, że ciągle siedzę w kuchni.
Preferuję kuchnię nieskomplikowaną, w pełni korzystającą z doświadczeń poprzednich pokoleń, ale otwartą na nowości. Jestem przeciwnikiem ścisłego trzymania się wytycznych w przepisach, kocham eksperymenty w dodawaniu do potraw swoich "trzech groszy" - to nic, że nieraz wyjdzie coś nie tak - następnym razem będzie lepiej Uwielbiam to, co związane jest z dobrym jedzeniem - kulinarne zakupy i podróże..

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

likier, czarna porzeczka, ciasto, boże narodzenie

Inne przepisy z w mojej kuchni

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.