Kompot śliwkowy z miętą

Kompot  śliwkowy z miętą

Kompot śliwkowy z miętą

Składniki : śliwki cukier mięta woda Mięta w moim ogrodzie obrodziła i dlatego używam ją w przygotowaniu kompotów. Uważam, że efekt będzie smaczny :) Przygotowanie: Umyte owoce wsypałam do słoja ( ok.3/4 pojemności słoja) W garnku zagotowałam słodki syrop którym zalałam śliwki, dołożyłam do słoja gałązkę umytej, świeżej mięty Zakręciłam czystymi dekielkami Słoje wstawiałam do ciepłej wody, do dużego garnka Od momentu zagotowania wody w garnku kompoty gotowałam ok.8-10 min. W tym roku mięta gra główną rolę w m... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Proste Potrawy

Warto przeczytać

Wszystko o przetworach – czyli jak pasteryzować słoiki a potem je przechowywa

Znany od bardzo dawna sposób pasteryzacji niektórych produktów w szczelnie zamkniętym szklanym słoiki jest najlepszym sposobem na przedłużenie ich czasu do spożycia.

Czytaj dalej...

Autor

Proste PotrawyProste Potrawy

Już w dzieciństwie mieszałam mamie w garnkach :) Bywało zabawnie. Mama posoliła zupę, ja też. Później kiedy potrafiłam już pomagać w gotowaniu, to zapał jakby mi przeszedł... Ale po założeniu rodziny, gotowanie stało się codzienną koniecznością.
I od tego czasu zaczęła się moja przygoda z "pitraszeniem". Były kulinarne wzloty i upadki.Nie wszystko się od razu udawało :( Przez te lata nazbierało się przepisów i porad kulinarnych , które ułatwiały mi odnaleźć swój smak. Te, które sprawdziły się w codziennym gotowaniu zamieszczam na blogu. W ten sposób wszyscy Ci, którzy lubią gotować proste , a zarazem łatwe w przyrządzaniu potrawy znajdą coś dla siebie. Przepisów stopniowo będzie przybywać, więc proszę często tu zaglądać.
Powodzenia
Urszula

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

przetwory

Inne przepisy z Proste Potrawy

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.