Chleb wg Marysi robiony robotem planetarnym

Chleb wg Marysi robiony robotem planetarnym

Chleb wg Marysi robiony robotem planetarnym

Składniki : 750 g mąki pszennej, u mnie 600 g orkiszowej jasnej typ 630 i 150 g pszennej  typ 500 3 płaskie łyżeczki soli i to wymieszać. 1/2 l. ciepłej wody , u mnie 250 ml mleka i 250 ml letniej wody 25 g drożdży 1 łyżka cukru 2 łyżki oleju i to też wymieszać. Przygotowanie : Wymieszane drożdże z cukrem, wodą i olejem dodać do mąki Dokładnie połączyć z mąką, przykryć miskę folią spożywczą i włożyć (najlepiej a noc) do lodówki Dnia następnego pół godziny przed pieczeniem wyjąć z lodówki wymieszać ponownie i ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Proste Potrawy

Autor

Proste PotrawyProste Potrawy

Już w dzieciństwie mieszałam mamie w garnkach :) Bywało zabawnie. Mama posoliła zupę, ja też. Później kiedy potrafiłam już pomagać w gotowaniu, to zapał jakby mi przeszedł... Ale po założeniu rodziny, gotowanie stało się codzienną koniecznością.
I od tego czasu zaczęła się moja przygoda z "pitraszeniem". Były kulinarne wzloty i upadki.Nie wszystko się od razu udawało :( Przez te lata nazbierało się przepisów i porad kulinarnych , które ułatwiały mi odnaleźć swój smak. Te, które sprawdziły się w codziennym gotowaniu zamieszczam na blogu. W ten sposób wszyscy Ci, którzy lubią gotować proste , a zarazem łatwe w przyrządzaniu potrawy znajdą coś dla siebie. Przepisów stopniowo będzie przybywać, więc proszę często tu zaglądać.
Powodzenia
Urszula

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

chleb, ciasto

Inne przepisy z Proste Potrawy

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.