Małe smażone rybki – girice albo gavun czyli ateryna

Małe smażone rybki – girice albo gavun czyli ateryna

Małe smażone rybki – girice albo gavun czyli ateryna

Małe smażone rybki – girice albo gavun czyli ateryna- na chrupko, panierowane tylko w mące i posolone, podawane z cząstkami cytryny. Większość z turystów odwiedzających kraje śródziemnomorskie, zwłaszcza Chorwację, znają je doskonale. Trudno oderwać się od talerza pełnego małych smażonych rybek czyli girice albo gavun czyli ateryny. Ateryna to nazwa rodzajowa malutkich, kilkucentymetrowych rybek, które soli się, lekko panieruje w mące i smaży na głębokim oleju. W Chorwacji małe smażone rybki znane są ja... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Pociąg Do Kuchni

Warto przeczytać

Dieta śródziemnomorska – przepis na długie i zdrowe życie

Średnia wieku mieszkańców Grecji, Włoch lub Hiszpanii jest wyższa, dlatego gdyż ich dieta opiera się w szczególności na rybach, warzywach i owocach morza.

Czytaj dalej...

Dieta Montignaca

Są to zasady żywieniowe specjalnie dla osób, które próbują schudnąć i utrzymać tą masę ciała, zapobiec cukrzycy oraz obniżyć ryzyko wszelkich chorób układu krwionośnego w tym serca.

Czytaj dalej...

Dieta Paleo

Jest to dieta opracowana przez dr Lorena Cordaina, według danych statystycznych jedna z najpopularniejszych na tą chwilę.

Czytaj dalej...

Dieta zdrowa dla serca

Jeśli chcesz dbać o swoje serce powinieneś zacząć stosować się do diety śródziemnomorskiej. Dzięki niej Twoje serce będzie zdrowsze.

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.