Pieczony naleśnik dutch baby z owocami

Pieczony naleśnik dutch baby z owocami

Pieczony naleśnik dutch baby z owocami

Przepis na : śniadanie

Dutch baby, czyli pieczony naleśnik wbrew pozorom jest dobrą opcją nawet na szybkie śniadanie, jeśli działamy wg planu. U mnie sprawdza się następujący sposób:  włączam piekarnik na 200stC.  podgrzewam mleko, mieszam ciasto.  rozgrzewam żeliwną patelnię, wlewam ciasto, wstawiam do piekarnika i mam 20 minut wolnego;) Można przygotować większą porcję np. w naczyniu żaroodpornym. Naczynie wstawiam do piekarnika i nagrzewam, następnie smaruję masłem, wlewam ciasto i piekę.  Historię tego naleśnika ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Obiad gotowy

Warto przeczytać

Jajka faszerowane - najlepsze przepisy

Jajka faszerowane to świetna alternatywa dla zwykłych jajek. Możemy je nadziać pieczarkami, pomidorami, czy też różnego rodzaju rybami.

Czytaj dalej...

Gotowanie jajek na miękko, półtwardo, twardo i w koszulce

Gotowanie jajek nie jest wcale łatwe. Mając ochotę płynne żółtko, często się zdarza, że musimy się zadowolić jajkiem ugotowanym na twardo lub na odwrót.

Czytaj dalej...

Jak łatwo i szybko obrać jajka ze skorupki?

Wydawać się może, że każdy potrafi ugotować jajko na twardo i potem je obrać. Niestety najwięcej problemów jest z tą drugą czynnością.

Czytaj dalej...

Jak sprawdzić czy jajka są świeże?

Jajka są dosyć bardzo popularnym składnikiem wielu potraw. Wykorzystuje się je przy pieczeniu ciasta, robieniu sosów, placków ziemniaczanych, majonezu, jajecznicy itd

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.