Zapiekanka z warzyw korzeniowych

Zapiekanka z warzyw korzeniowych

Zapiekanka z warzyw korzeniowych

Warzywa korzeniowe takie jak marchew, seler czy pietruszka znajdują powszechne zastosowanie w polskiej kuchni. W przeszłości stanowiły jeden z najbardziej podstawowych składników wyżywienia mieszkańców wsi. Warzywa te uprawiano niemal wszędzie i każdego roku oczekiwano z niepokojem na wysokość i pomyślność zbiorów – słabe i nieudane zbiory zwiastowałyby widmo głodu i biedy. Warto wspomnieć o tym, że w przeszłości jedzenie nie było dostępne tak łatwo jak dziś. I dziś jednak możemy korzystać z wiedzy, d... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu ProstePesto.pl

Warto przeczytać

Dieta dla rzucających palenie

Od palenia tytoniu można się uzależnić tak samo jak od wielu innych rzeczy, gdyż przynosi to nam w pewnym sensie ulgę. Lecz oprócz tego jest wiele negatywnych efektów tego uzależnienia.

Czytaj dalej...

Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

Czytaj dalej...

Jak uratować przesoloną zupę?

Co zrobić gdy jednak wsypie nam się za dużo soli? Jak odwrócić ten efekt i poprawić smak naszego dania?

Czytaj dalej...

Dieta Pegan - na czym polega?

Dieta Pegan inaczej Paleo-Vegan powstała z połączenia wegańskich zwyczajów i diety paleo, która opiera się na jedzeniu mięsa i ryb. Na czym to polega?

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.