Jajka faszerowane szynką

Jajka faszerowane szynką

Jajka faszerowane szynką

Jajka faszerowane szynką . Jajka ugotować na twardo – włożyć jajka do garnka z zimną wodą i gotować 8 minut od zagotowania. Ugotowane wyjąć z garnka i przelać zimną wodą. Jajka obrać ze skorupki, przekroić wzdłuż na pół, wyjąć żółtka. Dymkę pokroić w kostkę i sparzyć wrzącą wodą. Szynkę, żółtka i dymkę zemleć. Wymieszać z majonezem. Dodać groszek, wymieszać. Doprawić do smaku solą. Miejsca po żółtkach wypełnić musem z szynki. Nakładać farsz na białka, nadając połówkom kształt całego jajka. Posmarować jajka niew... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu królestwo garów

Warto przeczytać

Jajka faszerowane - najlepsze przepisy

Jajka faszerowane to świetna alternatywa dla zwykłych jajek. Możemy je nadziać pieczarkami, pomidorami, czy też różnego rodzaju rybami.

Czytaj dalej...

Jak łatwo i szybko obrać jajka ze skorupki?

Wydawać się może, że każdy potrafi ugotować jajko na twardo i potem je obrać. Niestety najwięcej problemów jest z tą drugą czynnością.

Czytaj dalej...

Jak sprawdzić czy jajka są świeże?

Jajka są dosyć bardzo popularnym składnikiem wielu potraw. Wykorzystuje się je przy pieczeniu ciasta, robieniu sosów, placków ziemniaczanych, majonezu, jajecznicy itd

Czytaj dalej...

Gotowanie jajek na miękko, półtwardo, twardo i w koszulce

Gotowanie jajek nie jest wcale łatwe. Mając ochotę płynne żółtko, często się zdarza, że musimy się zadowolić jajkiem ugotowanym na twardo lub na odwrót.

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.