Wyszukiwarka przepisów

Dziś dodaliśmy w końcu wyszukiwarkę do przepisów zgromadzonych w bazie. Można śmiało korzystać :} Wyszukiwarka akceptuje tylko znaki alfabetu, liczby oraz spacje. Istnieje też możliwość sprawdzenia czego szukano wcześniej.

Wyszukiwarka - jak działa?

Wszystkie przepisy w bazie mają jakiś opis i wg. tego opisu przeszukujemy bazę. Niestety istnieją przypadki, że na kanale RSS jakiegoś bloga nie ma w ogóle opisu. Wyszukiwanie nie odbywa się po tytule oraz nazwie bloga brana jest na razie tylko zawartość opisów dostarczonych przez kanał RSS. Wszystkie wyniki wyszukiwania są oceniane i wg. tej oceny są sortowane przed wyświetleniem użytkownikowi. Jedno wyszukiwanie jest ważne 9 godzin to znaczy, że jeśli teraz wpisze ktoś w wyszukiwarkę ziemniaki to dostanie najnowsze wyniki, a w przypadku gdy wpisze kolejny raz te samą frazę wcześniej niż za 9 godzin i doszło już kilka przepisów z innych blogów to dalej otrzyma te same wyniki. Dopiero po minięciu pełnych 9 godzin nastąpi odświeżenie wyników. Przeszukiwanie bazy danych zabiera trochę czasu, dzięki temu rozwiązaniu wyszukiwarka działa zdecydowanie szybciej.

Kolejne wpisane słowa są łączone znakiem logicznym 'i', czyli w wyszukiwanych przepisach musi wystąpić każde słowo, które zostało wpisane w formularzu np. szybki obiad, w wynikach otrzymamy tylko przepisy zawierające oba słowa. Maksymalnie można wpisać wyrażenie składające się z 128 znaków, razem z białymi.

W skrócie

  • Tylko znaki alfabetu, cyfry oraz spacje
  • Wynik wyszukiwania jest ważny przez 9 godzin.
  • W wyszukiwaniu brane są pod uwagę tylko treści z kanału RSS.
  • Wyniki są posortowane wg. oceny (czyli jak bardzo przepis pasuje do wyszukiwania)
  • Kolejne słowa są łączone znakiem logicznym 'i'
  • Maksymalna długość zapytania 128 znaków.

Dodatkowo

Jeśli ktoś wpisze nazwę swojego bloga to nie wystąpi on w wynikach wyszukiwania. Chyba że nazwa bloga pojawiła się w przepisie.

Dodaj komentarz