ciasto - 164325 przepisów (strona:7439/10955)

Muffiny z... 261

składniki) mieszam w drugiej misce.   Następnie suche składniki przesypuje do mokrych i niestarannie mieszamy,  dodajemy czekoladę pokrojoną w kostkę lub inny dodatek. Formę wykładamy papilotkami i nakładamy ciasta,  (Ja napełniam do pełna bo lubię jak muffiny bardzo wyrastają).  Pieczemy przez 20 minut ( funkcja góra - dół) w temperaturze 200°C i Gotowe!!  Buziaki Kasia

Cukier&Puder
Pear and Vanilla Cake - Ciasto Waniliowe z Gruszkami 302

bake for 50 minutes. Let it cool for few minutes and dig in. I know you won't be able to resist any longer :-) To wilgotne, lekko słodkie ciasto jest idealne na weekendowy podwieczorek.  Bardzo ciężko jest oprzeć się temu wspaniałemu zapachowi wanilii rozchodzącemu się po domu. Skłdaniki: 500 g gruszek 1 łyżka likieru groszkowego (opcjonalnie

Kulinarna rozmowa
Białkowiec z makiem i wiórkami kokosowymi 426

Dodać roztopioną margarynę i olejek. Połączyć. Zimne białka przełożyć do osobnej miski, dodać sól i ubić na sztywną pianę. Przełożyć do miski z mąką i delikatnie wmieszać w składniki. Ciasto przekładamy do keksówki o wymiarach 10x29 wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy w nagrzanym piekarniku do 160 stopni z termoobiegiem przez 50 minut do tzw. suchego patyczka. SMACZNEGO

kulinarnyswiatdomi
Deser z kaszą manną i herbatnikami 252

masę, szybko układając na górze warstwę herbatników i znowu ją pokrapiamy amaretto. Wykładamy masę kakaową i ostatnią warstwę herbatników. Na górę można dać masę kakaową lub rozpuszczoną czekoladę.  Ciasto wstawić do lodówki. Znika w zawrotnym tempie, więc trzeba być pierwszym chętnym do zjedzenia!  Wygląda niepozornie, ale smakuje

Lawendowe Niebo
Syrop piernikowy do kawy, ciast i deserów 452

już dawno po świętach i czas pakować ozdoby choinkowe do kartonów, za oknem nadal szaro-buro. Na zimne dni idealny jest domowy syrop piernikowy - mój ulubiony dodatek do kawy, ciast czy innych deserów. Jest tak prosty i szybki w wykonaniu, że szkoda czasu na latanie po sklepach i szukanie gotowych syropów. Szkoda też naszych pieniędzy na te sztuczne i niesmaczne

Ana Mari's world
Ciasto Bomba lub jak kto woli - Domek Żółwia 426

Ciasto (deser??) wcale nie takie pracochłonne na jakie wygląda. Podstawa to miska z odpowiednio wyprofilowanym dnem, której mi zabrakło :)) Dlatego góra wyszła lekko płaska. Czytaj więcej

bistro mama
Tarta z kremem waniliowym i borówką amerykańską 213

Dawno nie jadłam borówki amerykańskiej. Nie będę ukrywać, że wolę je na śniadanie z jogurtem niż w cieście. Ale własny blog zobowiązuje :)) więc jest tarta z kremem waniliowym i rzeczonymi owocami! Czytaj więcej

bistro mama
Ciasto ze śliwkami i migdałową kruszonką 223

Ciasto na pożegnanie wakacji i powitanie przedszkola! Jutro debiut Hanutka, zaciśnięte kciuki mile widziane :)))) Czytaj więcej

bistro mama
Sernik z Czarnego Lasu 316

Sernik, nazwany przeze mnie "Sernikiem z Czarnego Lasu" jest efektem kompromisu w małżeństwie :) Ja chciałam upiec sernik bardziej tradycyjny, mokry i ciężki. Mąż zażyczył sobie ciasta z murzynkiem w tle, ser ostatecznie wchodził w rachubę... wiśni się nie spodziewał :) Ostatecznie stwierdził, że bez nich "to nie byłoby TO" Czytaj więcej

bistro mama
Pleśniak z jabłkami 241

rzepis na to ciasto znajduje się chyba w każdym zeszycie z przepisami z lat 80-tych. Tak jak u mnie. Jako nastolatka, oprócz prowadzenia zeszytu z piosenkami i "Złotych myśli", uwielbiałam przepisywać od sąsiadek co ciekawsze przepisy. Szkoda, że z tego okresu zachowałam tylko jeden brulion, ale najważniejsze, że akurat ten, w którym jest przepis na Pleśniaka :) Czytaj

bistro mama
Kruche ciasto z truskawkami, rabarbarem i lekką waniliową pianką 259

była miłość od pierwszego wejrzenia. Jak zobaczyłam to ciasto na jednym z blogów, pomyślałam TO JEST TO!!! Miałam je zrobić w niedzielę, zrobiłam wcześniej, bo tak bardzo nie mogłam się go doczekać. Nie zawiodłam się, jest dokładnie takie, jakie sobie wyobrażałam. Do truskawek będę jeszcze powracać wielokrotnie w tym miesiącu. Taką mam przynajmniej nadzieję :) Czytaj więcej

bistro mama
Brownies z truskawkami na pożegnanie sezonu 217

Małe czarne ciasto, bardzo wilgotne i mocno czekoladowe. Do tego kilka truskawek zatopionych w środku i kilka na wierzchu oprószonych cukrem pudrem. Moje małe prywatne przyjęcie pożegnalne dla tych owoców. Dla mojej 4-letniej córki to ciągle są "kluskawki", w następnym sezonie pewnie będzie już mówić prawidłowo, a tymczasem: b ye bye kluskawki, do zobaczenia za rok :) Czytaj

bistro mama
Ciasto dyniowo-marchewkowe 212

mój pierwszy romans z dynią, jakoś nigdy wcześniej nie miałam okazji :) Ale na pewno nie ostatni. Ciasto pyszne! Wilgotne, bardzo aromatyczne, z chrupiącymi bakaliami. I słodkim lukrem z kolorową posypką na wierzchu. Czyli doskonała odpowiedź na to, co w tej chwili za oknem: fuzja dwóch pór roku :) Czytaj więcej

bistro mama
Włoski placek z jabłkami 261

Jaki on włoski? Mam ochotę zapytać. Zwykłe polskie ucierane ciasto z jabłkami :) Może z tą różnicą, że do włoskiego placka kroi się jabłka razem ze skórką. Ale zostańmy przy tej nazwie i kraju pochodzenia. W końcu przepis pochodzi od samej Nigellissimy :) Czytaj więcej

bistro mama
Tarta z kremem czekoladowym i sezonowymi owocami 242

Kiedy chciałam połączyć ciasto kruche z owocami, zawsze miałam problem jakiego kremu powinnam użyć.Do dnia, kiedy spróbowałam połączenia mascarpone z czekoladą. W mojej opinii wszystkie pracochłonne kremy budyniowe czy ich eleganckie francuskie wersje creme patissiere, mogą się schować w kąt i długo nie wychodzić. Ale to moje zdanie i wiem, że ktoś może mieć zupełnie inne upodobania :) Czytaj więcej

bistro mama