ciasto - 164325 przepisów (strona:7448/10955)

Bezowe maleństwa 248

wzrokiem klawiaturę, i nie widzę, żeby którekolwiek klawisze zapraszały mnie do zabawy. Cóż... Może jutro będzie lepiej. W związku z tym - dzisiaj krótko i na temat. Na weekend przygotowałam ciasto - i to nie byle jakie. Muszę przyznać, że to najbardziej efektowny sernik na zimno, jaki zdarzyło mi się zrobić. Teraz jednak chciałabym pokazać Wam jeden z elementów dekoracyjnych - bezy

Pożeraczka, czyli raz adobrze
Babka budyniowa 392

synek koleżanki był zachwycony i się zajadał. My zresztą też - tej babce bowiem nie można się oprzeć. Można ją upiec na Wielkanoc, ale idealnie sprawdzi się też jako niedzielne ciasto - taka uniwersalna z niej babka.  Przepis znalazłam na blogu Z cukrem pudrem , nie zmieniałam nic, poza polewą. Babkę można też polać lukrem albo po prostu oprószyć cukrem pudrem

Pożeraczka, czyli raz adobrze
Czarno-pomarańczowy sernik na Halloween 285

pasuje.  Przepis nieco zmieniłam, dostosowując go do zawartości lodówki. Zamiast więc twarogu jest serek kremowy, dyni dałam całe mnóstwo (użyłam puree z dyni Hokkaido, stąd niezwykle intensywny kolor ciasta), za to ciasteczek nieco mniej. Muszę przyznać, że nieco obawiałam się, czy cokolwiek z tego wyjdzie - masa serowa była dość płynna, a ja jeszcze ograniczyłam ilość mąki, bo chciałam, żeby

Pożeraczka, czyli raz adobrze
Orzechowe makaroniki dla niespodziewanych gości 239

taśmę dodaję jeszcze jeden wpis. Mniej oczywisty, niż poprzednie, ale wydaje się być naprawdę dobrym rozwiązaniem, jeśli o niespodziewanych gości chodzi. Kto bowiem powiedział, że gościom zawsze trzeba podawać ciasto? Moim zdaniem małe, zgrabne desery czy ciasteczka mogą wywołać jeszcze większy podziw, a może nawet zachwyt...? Moją propozycją na deser dla niespodziwanych gości są bowiem... Makaroniki. Tak, nie pomyliłam się

Pożeraczka, czyli raz adobrze
SZYBKI, WILGOTNY I PYSZNY PIERNIK, NA MĄCE ORKISZOWEJ 774

cudowne, bajeczne... nic tylko zajadać... Polecam obydwa :-) Przepis znaleziony na Kwestii Smaku   , troszkę tylko zmodyfikowany. Piekłam w silikonowej formie o wym.30x12cm, w oryginale był w formie 25x12cm. Składniki ciasta: - 330g mąki orkiszowej jasnej (u mnie typ750)        lub 300g mąki tortowej - 200g ksylitolu  lub cukru   (w oryginale było 250g ) - 250ml mleka - 125g masła

Smaczne Zdrowe
Krumkaker z kremem piernikowym- norweski przysmak świąteczny 301

nakładamy na urządzenie do wypiekania kilka łyżek  i pieczemy ciastko. Gdy zarumieni się ściągamy z urządzenia i nawijamy na specjalny wałek i pozostawiamy do ostygnięcia. Z resztą ciasta postępujemy tak samo aż do wyczerpania. Z tej porcji powinno wyjść wam około 10 wafelków. Masa: Śmietanę ubijamy na sztywno i pod koniec ubijania dodajemy powoli cukier puder a następnie przyprawę

ciastkarnia na kruchym spodzie
Ciasto Adwokat bez pieczenia 18074

post Ciasto Adwokat bez pieczenia appeared first on KulinarnePrzeboje.pl

Kulinarne Przeboje
Smak raju 269

pieczenia, wylać masę. Piec ok. 20-25 minut.  Po wystygnięciu pokroić w dużą kostkę. Na każdą porcję położyć wcześniej pokrojone mango. Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej. Polać ciasto

pieprzny smaczek
BANANOWIEC "CYNAMONOWY RAJ" (bezglutenowy, z mieszanką ziarenek i masłem orzechowym) 355

musimy zjadać go od razu - spokojnie może tak "postać" dłużej. Jest to też rewelacyjny sposób na prezent. Dajecie komuś słoiczek a w nim... własnoręcznie zrobione, świeże, smaczne i zdrowe ciasto. W ten sam sposób można się zabrać za wykonanie chleba, bułek i innych wypieków. Taki wypiek można pasteryzować (o ile to słowo pasuje do ciasta/pieczywa). Wątpię jednak abyście próbowali "pasteryzacji

Wypisz Wymaluj
Pischinger 2727

Wspaniały smak, który przypomina mi czasy dzieciństwa , gdzie wielkim rarytasem był torcik wedlowski :) Pamiętacie ten smak ? Przepis znalazłam w świetnej książeczce " Ciasta i desery czekoladowe". Przeglądając przepisy , zatrzymałam się na Pischingerze :) i przepadłam ;) musiałam go zrobić . Składniki: opakowanie okrągłych wafli 1 tabliczka czekolady deserowej 100 g zmielonych orzechów włoskich 1/2 szklanki cukru pudru 1/2 szkl. śmietanki 30 % 2 łyżki masła

Słodkości i nie tylko
746. Żądza spełniona. 294

Chciałam szarlotki, miałam jabłek, CZAS ...? czas się zawsze znajdzie. Pierwszego Raz ja piekłam, jeszcze troche do dopracowania, choc i tak Nigdy nie nie dorównam szarlotce którą piecze moja ciocia (ciasto dzieciństwa )ale miała dużo jabłek, tak jak lubię, choć muszę pamiętać by nie zostawiać ich na sitku, bo dziwnego koloru nabierają xd  Ps. Wie ktoś od czego "wariuje" tekst

More food, love and dreams
753. Czekoladowy chlebek cukiniowy. 236

wyjdzie, że zrobi się zakalec, w sumie byłam święcie przekonana, że się nie dopiecze, generalnie jedna wielka porażka, (na szczęście!)pomyliłam się, i to jak! :O Te ciasto zawładnęło moim sercem ( i żołądkiem), zdecydowanie! A mama się z tym zgadza i nadal nie wierzy, że jest tam cukinia

More food, love and dreams
767. Sernik dyniowy na wynos. 223

Sernik dyniowy;  gruszka (na kakaowym spodzie z polewą czekoladową) Jak co poniedziałek, ciasto na wynos. Powoli staje się to jakąś moją tradycją. A oprócz sernika pieczonego w niedzielne popołudnie(wieczór?) lubię "pobawić" się drożdżami, tak, że tego

More food, love and dreams
KORZENNE CIASTECZKA SERDUSZKA 268

masła 100 g cukru pudru 2 żółtka 1 opakowanie przyprawy korzennej do ciasteczek Kamis Wykonanie: Mąkę mieszamy z cukrem pudem, dodajemy przyprawę Kamis, pokrojona margarynę i żóltka. Zagniatamy dobrze ciasto. Wkładamy na min. 45 minut do lodówki. Po tym czasie rozwałkowujemy, wykrawamy foremka serduszka, pieczemy ok 10 minut

Z Majeczką w kuchni
SEROWE PĄCZUSIE 281

puder olej do smażenia   Wykonanie:   Białka oddzielamy od żółtek, ubijamy pianę. Zóltka ucieramy z margaryną i cukrem. Dodajemy zmielony twaróg, mąkę z sodą i pianę.Wyrabiamy. Bierzemy ciasto na dłoń, formujemy kuleczki, odkładamy na stolnicę, po 15 minutach smażymy na rozgrzanym oleju, osączamy, studzimy, obtaczamy w cukrze pudrze

Z Majeczką w kuchni