ciasto - 164325 przepisów (strona:7434/10955)

Sernik na herbatnikach 296

martwi się, żeby spód sernika nie był grubszy niż serce ciasta- ser niech wypróbuje ten przepis. SKŁADNIKI: Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style

Kuchnia Beaty
Szarlotka z bitą śmietaną. 323

sztywno,dodajemy cukier i wanilię, następnie wlewamy małym strumieniem żelatynę i wylewamy na masę jabłkową, wkładamy do lodówki na 2-3 godz. Płatki smażymy na suchej patelni-posypujemy ciasto-gotowe

Kuchnia Beaty
Makowiec świąteczny. 442

roztopić, dodać miód, zmielony mak, kakao, mąkę ziemniaczaną, budyń, powidłaolejek, bakalie smażyć około 15 min. na małym ogniu, pod koniec dodać pianę z baiałek wylać na blaszkę wyłożoną "nakłótym" ciastem piec około 50-60 min w temperaturze 180 stopni. Można na wierzch włożyć kruszonkę lub polukrować

Kuchnia Beaty
Biała Truskawka - Tort księżniczka Zosia 836

pianę. Stopniowo łyżka po łyżce dodajemy cukier, miksując na najwolniejszych obrotach miksera. Kolejno dodajemy żółtka, jedno po drugim, miksując. Mąki przesiewamy razem. Stopniowo dodajemy do masy, wolno miksując. Gotowe ciasto przekładamy do formy o średnicy 24, wyłożonej papierem do pieczenia, tylko spód, i pieczemy w 160 stopniach przez 30 minut do tzw. suchego patyczka.   Wystudzić. Gdy biszkopt będzie zimny

kulinarnyswiatdomi
Brownie z kremem chałwowym, karmelem i orzeszkami ziemnymi 439

przepisy. Wczoraj przedstawiłam propozycję dla miłośników mięsa , dzisiaj przedstawiam propozycję dla miłośników słodkości. Bardzo rozpustne brownie mocno czekoladowe, ze słodkim kremem chałwowym, słonymi orzeszkami i uzależniającym, gęstym karmelem. Ciasto jest pyszne i sądzę, że nikt mu się nie oprze. Jeśli chcesz zrobić prezent swojej ukochanej osobie, po prostu je upiecz dzisiaj. Przygotowanie nie powinno zająć Ci więcej niż godzinę. Inne

Pora coś zjeść
Słodkie środy - Babka bananowa z żurawiną 218

Mąkę mieszamy z kaszą maną, proszkiem do pieczenia i dodajemy do masła. Na koniec dodajemy rozgniecione banany, połowę żurawiny i mieszamy. Foremkę smarujemy tłuszczem i obsypujemy bułką tartą. Przygotowane ciasto przekładamy do foremki i z wierzchu posypujemy resztą żurawiny. Pieczemy w nagrzanym do 180 stopni piekarniku ok 45 minut

Kulinarny Świat Konczi i Szpileczki
Słodkie środy - sernik kawowy ze złotą karmelową nitką 255

obrane ze skórki migdały i wyciągamy pojedynczo otoczone karmelem na papier do pieczenia. Dekorację z karmelu najlepiej zrobić krótko przed podaniem. Z karmelu robimy widelcem nitki i układamy na cieście.  Dekorujemy przygotowanymi orzechami i migdałami kiedy ostygną.   Smacznego

Kulinarny Świat Konczi i Szpileczki
Słodkie środy - Sernik na zimno z truskawkami i kokosem 241

układamy truskawki, w środek wkładamy jedną truskawkę głębiej, wstawiamy do lodówki na 30 minut.  W tym czasie czerwoną galaretkę rozpuszczamy w 500 ml wody i studzimy.  Z ciasta wyciągamy truskawkę którą włożyliśmy w środek, zalewamy galaretką, posypujemy całość wiórkami kokosowymi.  Wkładamy do lodówki na kilka godzin do całkowitego stężenia

Kulinarny Świat Konczi i Szpileczki
Słodkie Środy - Sypana szarlotka z brzoskwiniami 451

mamy jedną wersję sypanej szarlotki, ta niewiele się różni ale z racji fantastycznego efektu postanowiłyśmy podzielić się z Wami taką wersją przepisu. Kiedyś nie wierzyłam, że może się to ciasto udać - bez jajek? bez zagniatania? Hmm ??? ... A jednak ! Sami się przekonajcie, że to możliwe. U mnie w domu z pewnością zagości jeszcze nie jeden raz ... Sypana szarlotka z brzoskwiniami

Kulinarny Świat Konczi i Szpileczki
Słodkie środy - Babka czekoladowa z nutą pomarańczy 417

konkurs na wypiek, w którym nagrodą były warsztaty w manufakturze czekolady. Nie ukrywam, że nagroda mi się bardzo spodobała i niewiele myśląc postanowiłam szybko coś upiec i uznałam że ciasto z dodatkiem czekolady będzie jak najbardziej na miejscu. Aby jednak nie było za słodko, smak czekolady przełamałam pomarańczą, którą dodałam zarówno do babki, jak i do lukru. Babka wyszła pyszna

Kulinarny Świat Konczi i Szpileczki
Słodkie środy - Babka marchewkowo - kakaowa z dodatkiem orzechów włoskich 254

składnikami czyli proszkiem, sodą, przyprawą oraz zmielonymi orzechami.  Suche składniki łączymy z margaryną. Białka jaj ubijamy ze szczyptą soli na sztywną pianę,  a następnie delikatnie mieszamy z ciastem. Dodajemy startą na drobnych oczkach marchewkę i ponownie mieszamy.  Przekładamy do foremki i pieczemy ok 50 minut w 190 stopniach. Gdy babka wystygnie dekorujemy lukrem i cukrowymi ozdobami

Kulinarny Świat Konczi i Szpileczki
FAWORKI JAK U BABCI 286

cukier puder do posypania Wykonanie: Z mąki, żółtek śmietany, cukru i alkoholu zagnieść ciasto.Dokładnie wyrobić i wybić wałkiem zeby sie dokładnie napowietrzyło, odstwić na 30 minut.Po tym czasie ciasto bardzo cienko rozwałkować, pokroić na pasy o długości ok 10 cm, szerokości 2 cm, smażyc na mocno rozgrzanym oleju, osączyć z tłuszczu, posypać cukrem pudrem

Z Majeczką w kuchni
Sernik bananowo - jagodowy z parowaru 448

Specjalizuję się głównie w obiadach z parowaru, ich zrobiłem już setki, z czasem doszły desery i inne dania :) , ale ciast nigdy nie robiłem. Postanowiłem się rozwijać również w tym kierunku i spróbować zrobić sernik z parowaru. Pierwszą próbę podjąłem kilka dni temu. Wyszedł bardzo dobry, ale konsystencja nie podobała mi się do końca, dlatego też nie znalazł się na blogu

Parowar Faceta
Walentynkowa Elwirka 191

Przepis jak na Elwirka Cake -  http://claudittemisscooking.blogspot.com/2013/02/elwirka-cake-apple-penaut.html Ale zamiast orzechów dodajemy mieszankę studencką 200 g.  Na wierzch ciasta dajemy kruszonkę: 1 szklanka mąki 1 szklanka cukru 1/2 kostki margaryny tortowej 1/2 kostki margaryny rozpuszczamy i dodajemy do mąki i cukru. Mieszamy aż do uzyskania konsystencji takiej piaskowej

ClauditteMissCooking
Rafaello w malinowej otulinie 219

Górną warstwę masy zasypujemy wiórkami  Odkładamy nasze Rafaello do lodówki. Ja zostawiłam je tam prawie 20 godzin, wtedy mamy 100% pewność ze całość nam idealnie stężeje. Do ciasta Rafaello można również dodawać migdały :) Smacznego

ClauditteMissCooking