Czernina, czarnina, czarna polewka - na gęsinie

150
 • Czernina, czarnina, czarna polewka - na gęsinie
 • Czernina, czarnina, czarna polewka - na gęsinie

  Dzisiaj będzie czarna polewka. Wiem, że niektórzy już podczas czytania w tytule, że to zupa z krwi dostali mdłości. Nie jest mi jednak wcale przykro z tego powodu  bo ja czerninę lubię od dziecka. Kiedyś powszechnie wykorzystywało się wszystkie części zwierzęcia, łącznie z krwią. Dzisiaj używamy raczej tylko mięsa i to takiego  z lepszych kawałków. Przeciwnikom tego dania przypomnę jednak, że do kaszanki też dodaje się krew.Czernina to było u nas w domu świąteczne danie. Na bożonarodzeniowy rodzinny obiad Babcia kupowała ... Czytaj dalej na blogu Smaczna Pyza


  Tematycznie do tego przepisu

  • Ciasta na Święta Bożego Narodzenia
   Ciasta na Święta Bożego Narodzenia

   Ciasta na Święta Bożego Narodzenia to w ostatnich dniach bardzo często przeszukiwane hasło w Internecie.

  • Najlepsza dieta na zimę
   Najlepsza dieta na zimę

   Nasza dieta podczas zimy powinna skupiać się nie tylko na tym, by zrzucić zbędne kilogramy, lecz także utrzymać odpowiednią odporność organizmu.

  • Dieta dla rzucających palenie
   Dieta dla rzucających palenie

   Od palenia tytoniu można się uzależnić tak samo jak od wielu innych rzeczy, gdyż przynosi to nam w pewnym sensie ulgę. Lecz oprócz tego jest wiele negatywnych efektów tego uzależnienia.

  • 15 przepisów na karpia
   15 przepisów na karpia

   15 pysznych przepisów na świątecznego karpia

  Inne przepisy z Smaczna Pyza

  Dodaj komentarz

  • PatrycjaPatrycjawtorek, 4 października 2016 15:53:35

   Czernina to jedna z moich ulubionych potraw, jednak nie mam zbyt wiele czasu na przyrządzanie jej. Zazwyczaj wspieram się zamiennie koncentratem czerninowym sagwiaz - oszczędzam na czasie i omija mnie niezbyt przyjemny element gotowania, jakim jest przyrządzanie krwi :)