Suszone śliwki węgierki

Suszone śliwki węgierki

Suszone śliwki węgierki

 Znalazłam na rynku prawdziwe węgierki. Dziś to rzadkość. Były słodziutkie i od ogonka już lekko pomarszczone, to znak że usychały na drzewie. Nie wiem czy prawidłowo zabrałam się do ich suszenia... Wpierw owoce umyłam, osączyłam na sicie, a potem każdą śliwkę wypestkowałam. Ułożyłam na blaszce, na papierze do pieczenia. Tak wyglądają po 2 godzinach suszenia w piekarniku nagrzanym do 55 *C.  Po tym czasie wyłączyłam piekarnik i dziś suszę je ponownie. Od czasu do czasu otwieram drzwiczki piekarnika ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Proste Potrawy

Autor

Proste PotrawyProste Potrawy

Już w dzieciństwie mieszałam mamie w garnkach :) Bywało zabawnie. Mama posoliła zupę, ja też. Później kiedy potrafiłam już pomagać w gotowaniu, to zapał jakby mi przeszedł... Ale po założeniu rodziny, gotowanie stało się codzienną koniecznością.
I od tego czasu zaczęła się moja przygoda z "pitraszeniem". Były kulinarne wzloty i upadki.Nie wszystko się od razu udawało :( Przez te lata nazbierało się przepisów i porad kulinarnych , które ułatwiały mi odnaleźć swój smak. Te, które sprawdziły się w codziennym gotowaniu zamieszczam na blogu. W ten sposób wszyscy Ci, którzy lubią gotować proste , a zarazem łatwe w przyrządzaniu potrawy znajdą coś dla siebie. Przepisów stopniowo będzie przybywać, więc proszę często tu zaglądać.
Powodzenia
Urszula

Inne przepisy z Proste Potrawy

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.