Podstawowa, meksykańska salsa

Podstawowa, meksykańska salsa

Podstawowa, meksykańska salsa

Składniki: Puszka całych pomidorów bez skóry, w zalewie (waga wraz z zalewą - 400 g), dobrej jakości; 1/2 małej cebuli; 1 mały ząbek czosnku; 1 świeża papryczka jalapeno; 1/2 szklanki marynowanych papryczek jalapeno w plastrach; 2 łyżki zalewy ze słoika/puszki z marynowanymi papryczkami jalapeno; 1/4 szklanki posiekanej, świeżej kolendry; Sok wyciśnięty z 1/2 małej (lub z 1/4 dużej) limonki; 1/2 łyżeczki soli; 1/4 łyżeczki białego cukru; 1/8 łyżeczki mielonego kuminu. DODATKOWO: Malakser lub wielofunkcyjny robot k... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Gospodyni Miejska

Warto przeczytać

Halloween najlepsze przepisy!

Święto Halloween pojawiło się w naszym kraju w latach 90-tych, jednak dopiero od kilku lat cieszy się sporą popularnością.

Czytaj dalej...

Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

Czytaj dalej...

9 najlepszych sałatek na imprezę!

Na każdej imprezie nie może zabraknąć dobrych drinków i smacznego jedzenia. Oczywiście najlepsze są szybkie przekąski, potocznie nazywane finger foods, jednak nie może też zabraknąć sałatek.

Czytaj dalej...

Sałatki na Sylwestra - najlepsze przepisy!

Sylwester to czas, kiedy świętuje się koniec starego roku i początek nowego. Jest to stosunkowo dość młode święto, gdyż narodziło się ono dopiero na przełomie XIX i XX wieku.

Czytaj dalej...

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.