Szpajza edberowoł (Pianka truskawkowa)

Szpajza edberowoł (Pianka truskawkowa)

Szpajza edberowoł (Pianka truskawkowa)

Przepis na : deser

Na roztomajtych 1 fajerach 2 połno 3 bōło 4 zortōw 5 szpajzōw, a dlo niyftorych 6 trzi nojważniyjsze to: citrōłnowoł 7 , szokoladowoł i edberowoł, choć je na Ślōnsku kans 8 ludzi, kerzi 9 na nia by pedzieli 10 pozimkowoł abo i ze truskawkami. Mōj jedyn kolega ze szkoły mi padoł 11 , że kole 12 Świbia gołdali 13 na nia edberowoł i jakosik tak mie sie te miano 14 spodobało, że sam sie ôna 15 tak bydzie nazywać. Ô tym recepcie 16 ôzprawioł 17 żech kedyjś ze paniōm Trudōm, kero 18 take szpajzy na niyjednym faj... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Chop w kuchni

Warto przeczytać

Ciasto „Trzy Szklanki”. Każdy Kawałek Rozpływa Się W Ustach. Genialnie Prosty I Szybki Przepis.

Przepisów jest bardzo wiele, w każdym domu króluje inne ciasto. Chciałabym przedstawić wam przepis na ciasto, które bardzo często nazywa się Trzy szklanki. Ciasto jest bardzo proste i pyszne, a przepis prosty, nawet amator cukierniczy sobie z nim poradzi.

Czytaj dalej...

Czego jeszcze nie wiesz o truskawkach, ciekawostki, kalorie i przepisy!

Znana wszystkim truskawka, a właściwie poziomka truskawka, to uzyskany ponad 300 lat temu na dworze francuskim mieszaniec dwóch gatunków poziomki.

Czytaj dalej...

Tradycyjne potrawy świata - Singapur

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakie tradycyjne potrawy są przygotowane w Singapurze?

Czytaj dalej...

Autor

chopwkuchnichopwkuchni

Dzień dobry, mój blog jest pisany po śląsku, choć nie oznacza to, że znajdują się tam tylko przepisy z Kuchni Śląskiej. Jeżeli masz poczucie humoru i lubisz dobre jedzenie, na pewno znajdziesz tam coś dla siebie :)

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

truskawki, truskawka, sosy, deser, desery, cytryna

Inne przepisy z Chop w kuchni

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.