Hekele (Śląska sałatka śledziowa- czasami w postaci pasty ;) )

Hekele (Śląska sałatka śledziowa- czasami w postaci pasty ;) )

Hekele (Śląska sałatka śledziowa- czasami w postaci pasty ;) )

Przepis na : sałatka

Ło recept 1 na hekele to sie mie sam niyftorzi 2 pytali już połra 3 miesiyncy tymu. Trocha czasu mi to wziyno, nim żech sie za to chyciōł. U mie w doma sie tego niy robioło, bo moja Muter niy znała tego ze swoji chałpy 4 – w tyj czyńści łopolskego tego niy znali. Ponojś 5 hekele robiōła moja Ōłma ze Gliwic, ale jak żech zadzwoniōł do Ciotki do Niymiec, żeby mi pedziała, 6 jako to narychtować, 7 to żech sie dowiedzioł, że niy pamiynto. A jedna rzecz, co ji 8 sie spōmniała, to to, że Ōłma mielōła to bez ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Chop w kuchni

Warto przeczytać

Jajka faszerowane - najlepsze przepisy

Jajka faszerowane to świetna alternatywa dla zwykłych jajek. Możemy je nadziać pieczarkami, pomidorami, czy też różnego rodzaju rybami.

Czytaj dalej...

21 najlepszych przepisów na śledzie na Święta, Sylwestra i Karnawał

Z czym nam kojarzą się śledzie? Oczywiście ze świętami czy sylwestrem. Pod koniec grudnia większość polskich rodzin je przygotowuje i się nimi zajada.

Czytaj dalej...

12 pysznych przepisów na sałatki na Święta

Poniżej znajdziecie zestawienie pysznych sałatek na Święta. 12 prostych i smacznych przepisów na sałatki wigilijne oraz na kolejne dni świąt.

Czytaj dalej...

Sałatki na Święta Bożego Narodzenia - najlepsze przepisy!

Święta Bożego Narodzeniu tuż tuż.. Tak więc większość z nas zastanawia się co przygotować na świąteczne menu.

Czytaj dalej...

Autor

chopwkuchnichopwkuchni

Dzień dobry, mój blog jest pisany po śląsku, choć nie oznacza to, że znajdują się tam tylko przepisy z Kuchni Śląskiej. Jeżeli masz poczucie humoru i lubisz dobre jedzenie, na pewno znajdziesz tam coś dla siebie :)

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

śledź, ogórki, chleb, ogórki kiszone, pasty, pasta, sałatka, sałatki, sałatki ze śledziem, sałatka ze śledziem, salatka z jajkiem, szybka sałatka, szybkie sałatki, smaczna sałatka

Inne przepisy z Chop w kuchni

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.