Galert świńsko-drobiowy (Galareta)

Galert świńsko-drobiowy (Galareta)

Galert świńsko-drobiowy (Galareta)

Ostatnio robiōłech 1 golōnka we piwie, a że szkoda mi bōło 2 tego wywaru, co to jeszcze- jak żech go wrajziōł 3 do lodōwki- tak sie fajnie zsiednōł, że nic, yno trza bōło ś niego zrobić galert. Golōnki bōły już zezarte 4 , a jakeś miyso trza by bōło dać rajn 5 . A jak żech sie swoji Baby 6 zapytoł, czy chce tam mieć świnia czy kura, to padło na kura i tak żech prziszoł na galert świńsko-drobiowy Podstawōm do niego je recept na golōnka: , a jak już mołcie je fertich 7 , to sie bierymy dali za robota.  ... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Chop w kuchni

Warto przeczytać

Halloween najlepsze przepisy!

Święto Halloween pojawiło się w naszym kraju w latach 90-tych, jednak dopiero od kilku lat cieszy się sporą popularnością.

Czytaj dalej...

Jajka faszerowane - najlepsze przepisy

Jajka faszerowane to świetna alternatywa dla zwykłych jajek. Możemy je nadziać pieczarkami, pomidorami, czy też różnego rodzaju rybami.

Czytaj dalej...

Jak najlepiej dobrać przyprawy do mięsa?

Jest bardzo wiele rodzajów mięsa, począwszy od najbardziej popularnej w Polsce wieprzowiny czy drobiu, kończąc na mniej popularnej wołowinie, jagnięcinie lub cielęcinie.

Czytaj dalej...

Szybkie przekąski na Sylwestra. Szybkie przekąski na imprezę.

Nie ma nic lepszego na każdej domowej imprezie, jak szybkie przekąski. Minimum wysiłku, a maximum smaku, to główna ich zaleta.

Czytaj dalej...

Autor

chopwkuchnichopwkuchni

Dzień dobry, mój blog jest pisany po śląsku, choć nie oznacza to, że znajdują się tam tylko przepisy z Kuchni Śląskiej. Jeżeli masz poczucie humoru i lubisz dobre jedzenie, na pewno znajdziesz tam coś dla siebie :)

Proponowane wyszukiwania

Popularne słowa kluczowe

kurczak, golonka, przekąska, mięso, wieprzowina, przekąski, filet z kurczaka, podudzia z kurczaka, dania z kurczakiem, dania bez mięsa

Inne przepisy z Chop w kuchni