Przepisy dietetyczne

Bullio
Bullio

Tematów 4, postów 13
W związku z tym że styczeń jest miesiącem kiedy sporo osób jak co roku rozpoczyna dietę ;), chciałabym się zapytać o jakieś wyjątkowe, polecane i wypróbowane przepisy dietetyczne - coś ciekawszego niż kurczak z ryżem ;). Sama również od kilku miesięcy jestem na diecie i brak mi ciągle fajnych, nowych pomysłów.
Na swoim blogu stworzyłam oddzielną kategorię "Dania dietetyczne". Zapraszam jeśli ktoś jest zainteresowany - Dania dietetyczne
Na razie nie ma tam jednak zbyt wiele przepisów.

A może jakieś pomysły na dania typowo mączne? Jak zastępujecie/ograniczacie mąkę w plackach, naleśnikach, pizzy czy pierogach?

Andrzej
Andrzej

Tematów 8, postów 60
Dieta to dobra rzecz, ale potrzeba na nią czasu niestety. Wszyscy teraz jedzą w biegu, jak najszybciej itd :}

Bullio
Bullio

Tematów 4, postów 13
A no właśnie :) będąc na diecie trzeba lepiej planować, mieć więcej czasu, pamiętać żeby kupić co trzeba. Co ciekawe nigdy jedzenie i planowanie go nie zajmowało mi tyle czasu co będąc na diecie, ale można się przyzwyczaić ;)

Andrzej
Andrzej

Tematów 8, postów 60
Bullio : no własnie, planowanie tego wszystkiego to jest duże wyzwanie. Jak sobie z tym faktem radzisz? Kupujesz tego samego dnia czy poprzedniego?

Bullio
Bullio

Tematów 4, postów 13
Koniecznie wcześniej. Jak nie zaplanuję i nie kupię dzień wcześniej, to ryzyko że zgłodnieję i jednak skuszę się na coś co akurat będę miała pod ręką rośnie ;)

Nozownik25
Nozownik25

Tematów 0, postów 31
Mam podobnie, jak czegoś nie zaplanuje sobie do pracy to rano nie zabiorę tego ze sobą i chodzę głodny i kombinuje co by tu zjeść na szybko.

Dieta...
ogólnie to przydałoby się zrzucić trochę :D

os01
Tematów 2, postów 4
To prawda ciężko w tych czasach zaplanować dietę a jeszcze jak do tego w domu jest rodzina mąż i dzieci to wiadomo że potrzebują zjeść normalnie i weź tu gotuj dwa osobne obiad ;)

ag01
Tematów 0, postów 5
Przy diecie zawsze musisz mieć wszystko zaplanowane dnia poprzedniego bo inaczej to usiądziesz i zjesz razem ze wszystkimi to norma . Zakupy trzeba zrobić dzień wcześniej, a dla reszty rodziny zrób wtedy obiad gdy ty już zjesz , bądź gotuj na tej samej bazie tylko w różnym wydaniu .
Opisz link...

milan7
milan7

Tematów 0, postów 5
Mój wkład jest taki, że kupiłam sobie patelnię z powłoką nieprzywierającą aby używać mniejszej ilości tłuszczu do smażenia jestem na takiej diecie już miesiąc i czekam na efekty hehe :D Wiem, że ograniczenie tłuszczu to nie wszystko trzeba jeszcze ograniczyć węglowodany i cukier, a właśnie z cukrem jest u mnie najgorzej bo kocham słodycze. Staram się zastępować je owocami ale gdy widzę czekoladę to nie potrafię przejść obojętnie i to moja jedyna zmora :(

Dodaj odpowiedź