Podwójnie czekoladowe muffiny z truskawkami i kruszonką migdałową

Podwójnie czekoladowe muffiny z truskawkami i kruszonką migdałową

Podwójnie czekoladowe muffiny z truskawkami i kruszonką migdałową

Tak się najczęściej składa, że kiedy piekę muffinki z truskawkami, to za oknem przetaczają się majowe burze. W tym sezonie są wyjątkowo rozszalałe i głośne. Deszcz dudni o parapet, wiatr wplątuje gałęzie wierzby w bujającą się sosnę rosnącą przy balkonie, ołowiane chmury raz po raz przeszywa jasna strzała pioruna. Włączam muzykę, by wyciszyć nieco to szaleństwo za oknem i uspokoić pieseczka i wsypuję do miski słuszną porcję siekanej czekolady i pokrojone truskawki. To właśnie te dwa składniki przyjemnie rozpies... czytaj dalej...

Czytaj dalej na blogu Kuchnia w Słońcu Skąpana

Warto przeczytać

Czego jeszcze nie wiesz o truskawkach, ciekawostki, kalorie i przepisy!

Znana wszystkim truskawka, a właściwie poziomka truskawka, to uzyskany ponad 300 lat temu na dworze francuskim mieszaniec dwóch gatunków poziomki.

Czytaj dalej...

Autor

Justyna OpasińskaJustyna Opasińska

Uwielbiam gotować i eksperymentować z nowymi smakami. Jestem zwolenniczką naturalnych produktów, ziół i kwiatów oraz dzikich owoców (np: dzika róża, czarny bez) na talerzach, pasjonuję się również fotografią kulinarną :) Jestem absolwentką Slawistyki na UŁ, miłośniczką zwierząt, natury i rękodzieła. A kiedyś...będę miała własny ogród :)

Inne przepisy z Kuchnia w Słońcu Skąpana

Dodaj komentarz

Podpisz się pod komentarzem.