Kuchnia Pięć Smaków...???

bastalena
bastalena

Tematów 4, postów 5
Zetknęliście się kiedyś z tą kuchnia? Ja zaczynam. A wszystko zaczęło się od owsianki dla mojego dziecka. Gorąco polecam. Owsiankę jak i wdrożyć się w temat.
A jako zachętę podrzucam sałatkę z kaszą bulgur :)
Bulgur 5 smaków

pozdrawiam,
bastalena

Andrzej
Andrzej

Tematów 8, postów 60
Szczerze mówiąc to 5 smaków kojarzy mi się najbardziej z chińczykami w biurze :} Tzn. jedzenie na zamówienie, szybko, w miarę tanio, w dużej ilości, bez specjalnych walorów smakowych :}

Ale to co u mnie w pracy jest zamawiane zdecydowanie gorzej wygląda niż to co proponujesz :}

SzczyptaSmaQ
SzczyptaSmaQ

Tematów 2, postów 5
Ciekawa podejście do przygotowywania potraw. Jeśli ma się wiedzę nt. łączenia produktów, kolejności dodawania do gotowania, sposobu ich obroki itd. to polecam, zwłaszcza zupę mocy :)

Andrzej
Andrzej

Tematów 8, postów 60
Zupę mocy? Masz to gdzieś u siebie na blogu? Bo niestety znaleźć nie moge, a ciekaw jestem co to jest.

SzczyptaSmaQ
SzczyptaSmaQ

Tematów 2, postów 5
Na blogu nie mam Kuchni Pięciu Przemian (bo tak to właściwie się nazywa :) ), a profesjonalnie zajmuje się nią Ania Krasucka z Pięciu Smaków. Na jej stronie znajdziesz przepis na zupę mocy w wersji mięsnej http://www.piecsmakow.com.pl/zupa-mocy.html

Melvit
Tematów 0, postów 1
Ja znam pojęcie kuchni "pięciu przemian". Moim zdaniem to bardzo interesujący temat, zwłaszcza że staje się coraz bardziej popularny więc uważam, że godny uwagi. Należy tylko wcześniej zdobyć sporą i dość złożoną wiedzę na temat łączenia składników, kolejności ich dodawania oraz "obchodzenia" się z nimi. To wszystko nie jest takie proste jak się może wydawać - jednak myślę, że warto spróbować!

Dodaj odpowiedź