Ciasteczka serowe z jabłkami 408misce make, cukier waniliowy, masło I ser. Ugniatamy do połączenia wszystkich składników. Odkładamy do lodowki na 30-45 min. W miedzyczasie obieramy jabłka, kroimy je w ćwiartki. Gdy ciasto zostało schłodzone - podsypujemy blat cukrem pudrem I wałkujemy ciacho na ok 4 mm grubości. Wykrawamy szklanką kółka. Kładziemy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Na kółko umieszczamy 2 jabłka
Smaki Edyty
Czekoladowe brownies 307Czekoladowe brownies, do niedzielnej kawy z lodami I bitą śmietaną- to jest to. Łasuchów czekolady, myslę ze podwójnie zadowoli mocno czekoladowe ciasto:) Proste w wykonaniu , z cudownym czekoladowym smakiem. Zapraszam :) Składniki: 225 gr gorzkiej czekolady 225 gr masło 300 gr drobny cukier 3 jajka 2 łyżki cukru waniliowego 75 gr mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia Forma
Smaki Edyty
Ekspresowe racuchy 1804łyżki drobnego cukru szczypta soli 3 jabłka olej do smażenia Wykonanie: Maka, proszek do pieczenia, żółtka, mleko I cukier- miksujemy razem. Powinno wyjść nam w miarę gęste ciasto. Ubijamy pianę z szczyptą soli. Pianę przenosimy do ciasta, powoli łącząc składniki. Obieramy jabłka, kroimy na mniejsze cząstki. Wrzucamy do ciasta, powoli mieszamy. Rozgrzewamy olej na patelni I łyżką nakładamy
Smaki Edyty
Ciastka z bezą i truskawkami 314Wykonanie: Mąka, proszek do pieczenia, cukier, jajka I masło- miksujemy do bezgrudkowej masy. Wykładamy ciasto do foremki mufinkowej . Wkładamy do nagrzanego piekarnika na 190 C na 20-25 min. Po upieczeniu wyciągamy do ochłodzenia. Ciastka wykładamy z blachy mufinkowej na płaska , wyłożoną papierem do pieczenia. Wykonanie bezy: Ubijamy białka na sztywną pianę, powoli dodając cukier. Na każde ciastko
Smaki Edyty
Szybkie ciasteczka z brzoskwiniami 455Dobrze kiedy masło wyjmniemy z lodówki wcześniej , wtedy jest miękkie I szybciej połączymy składniki. Odcedzamy brzoskwinie , kroimy na cząstki. Do formy mufinkowej wkładamy papierki I wypełniamy je dwoma łyżkami ciasta, na górę kładziemy brzoskwinię. Ciastka wkładamy do nagrzanego piekarnika na 180 C na 15-20 min. Gotowe :) Ciasteczka możemy posypać cukrem pudrem. Smacznego
Smaki Edyty
Mufiny z rabarbarem i kruszonką 266niż cukru I masła. Wykonanie mufinów : Jajka, mleko I oliwę ubijamy razem. W misce przesiewamy mąkę, cukier I proszek do pieczenia. Wymieszane , wsypujemy do jajek. Ubijamy. Dodajemy rabarbar. Ciasto porcjujemy do foremki mufinowej, wyłożonej papierkami do mufinów. Posypujemy kruszonką. Mufiny wkładamy do nagrzanego piekarnika na 160 C na 15-20 min. I mufiny gotowe :) Smacznego
Smaki Edyty
Rolada biszkoptowa z malinami wg Wojtka 300puch ( tak ok. 10 minut) . Dodać mąkę i proszek do pieczenia . Blaszkę do pieczenia wielkości ok. 20 x 30 cm wyłożyć papierem do pieczenia i wylać na niego ciasto. Wstawić do wygrzanego piekarnika i piec 6 minut . W tym czasie rozłożyć na blaszce drugi kawałek papieru do pieczenia i posypać go cukrem pudrem. Gotowy biszkopt wyjąć z blaszką z piekarnika
Buniabaje w kuchni
Zawsze udające się rogaliki Lali -z jabłkami 270Wersja owocowa zawsze udających sie pasztecików wg Lali. Proste ciasto zagniatane dzień wcześniej i jabłka . Moment i mamy słodkości do popołudniowej kawki. Czytaj więcej
Buniabaje w kuchni
Biszkopt z czarną porzeczką 196pieczenia , powoli wsypując do masy jajecznej , mieszamy . Wrzucamy czarną porzeczkę obtoczoną w cukrze oraz żurawinę. Pieczemy do godziny w 180 stopniach , po 40 minutach można sprawdzić delikatnie patyczkiem czy ciasto jest upieczone . W mojej wersji posypałam jeszcze cukrem pudrem
Magiczne Życie Marty
Mrówkowiec 247jest to ciasto z serii zawsze udających się. Składniki do mrówkowca zawsze mamy w domu. Polecam zrobić bo wszystko miksujemy i pieczemy do suchego patyczka. Można polać polewą i ozdobić cukrowymi gwiazdkami. Jest pyszne! Składniki : * kostka Kasi bądź masła roślinnego * 6 jajek * 1,5 szklanki cukru * 2 czubate szklanki mąki pszennej * 1 szklanka maku
Magiczne Życie Marty
Urodzinowy torcik Niebo 286biszkopty. Gdy lekko stężeje ułożyć pokrojone w plasterki banany. Drugą galaretkę przygotować w szklance wody i gdy zacznie tężeć to wylać ja na banany. Odstawić na godzinę do lodówki. Ciasto w smaku przypomina sernik na zimno, ale ubita kremówka dodaję lekkości i smakuje jak pianka
Magiczne Życie Marty
Mocno kokosowa babka 405rano wychodząc na uczelnię zmarzłam... a to dopiero jesień :( Dzisiaj będzie tutaj bardzo kokosowo za sprawą puszki mleczka kokosowego, które dostałam od mojej Mamy przy ostatniej wizycie w domu :) Ciasto jak widać ciut zimowe za sprawą dekoracji :) Z tego co zauważyłam, chociażby oglądając puszki w sklepie, mleko nie zawsze ma formę lejącą (na opakowaniach mleka rzadko kiedy jest podana ilość
Pora coś zjeść
Sypana szarlotka 380Witam :) Kolejna wariacja na temat jabłek - tym razem bardzo prosta szarlotka sypana - szarlotka dla leniuchów :) Mimo, że przepis wygląda dość niewiarygodnie, to ciasto wyszło :) Pamiętajcie, żeby zaczekać z krojeniem do całkowitego wystygnięcia, aby wszystko się "skleiło" :) Przepis pochodzi z Kotlet.TV Czytaj więcej » Ten i więcej przepisów znajdziesz na blogu kulinarnym www.poracoszjesc.pl
Pora coś zjeść
Świąteczny warkocz 338świątecznym stole podamy naszym gościom :) Dzisiaj zaprezentuję Wam przepis, którego można spokojnie nazwać przepisem dla leniuchów, mimo małego nakładu pracy gwarantuję, że Wasi goście będą zachwyceni :) Bardzo smaczne ciasto! :) Zapraszam! Czytaj więcej » Ten i więcej przepisów znajdziesz na blogu kulinarnym www.poracoszjesc.pl
Pora coś zjeść
Kostki francuskie 256pisałam, że niestety mój piekarnik uległ awarii i z powrotem dopiero będzie prawdopodobnie w połowie stycznia :( Więc niestety wszystkie słodkości trzeba robić w inny sposób. Takim sposobem było smażenie ciasta francuskiego w głębokim oleju. Wyszło całkiem smaczne! Zapraszam! Czytaj więcej » Ten i więcej przepisów znajdziesz na blogu kulinarnym www.poracoszjesc.pl
Pora coś zjeść