ciasto - 164325 przepisów (strona:7467/10955)

Brownie piernikowe pod pierzynką ze śmietany 257

Brownie, tak to jedno z ciast, które uwielbiamy bo wychodzi zawsze i ma nieskończenie wiele smaków. Tym razem przygotowałam brownie świąteczne o smaku piernika, z gruba warstwa śmietany. Powiem tylko - jest genialne. To dla was dość szybka propozycja na jedno ze świątecznym wypieków, przy którym nie trzeba się dużo napracować można milo zaskoczyć najbliższych i gości. Polecam spróbujcie naprawdę warto

Bernika - moj kulinarny pamietnik
Wieniec czekoladowy z orzechami 260

drożdżowy wieniec nie jest klasycznym ciastem na Wielkanoc, ale myślę ze spokojnie może nim być i świetnie się prezentować wśród świątecznych babek i mazurków. Jest prosty w wykonaniu, mocno czekoladowy, lekko chrupiący i zaspokaja każdy głód,a ze szklanka mleka lub kakao smakuje wybornie. Kawałek tego drożdżowego wieńca wybornie smakuje jako idealne zakończenie dnia. Polecam. Przepis z książeczki

Bernika - moj kulinarny pamietnik
Zielono mi - babeczki pandanowe 306

liśćmi, szeroko stosowana w Azji, przez kucharzy porównywana do wanilii nie z powodu smaku ale zastosowania do aromatyzowania przeróżnych potraw. Wykorzystywany jest jako dodatek do deserów, mięsa, galaretek, lodów, ciast, gofrów, naleśników, ryżu, budyniu oraz niektórych napojów w kuchni m.in Indonezji, Singapuru, Filipin, Malezji, Tajlandii, Wietnamu, Chin. Najczęściej dostępną formą jest pasta pandanowa. Czytaj więcej

Bernika - moj kulinarny pamietnik
Brownie banana split 327

Chyba widać ze kochamy brownie, nie tylko dlatego ze jest to najprostsze i najszybsze czekoladowe ciasto, ale dla tego ze za każdym razem może być inne, a ograniczać może nas tylko wyobraźnia. Klasyk amerykański. Drugim typowym dla tej kuchni deserem jest banana split. A jak będzie smakowało nietypowe połączenie tych deserów? zobaczcie sami. Czytaj więcej

Bernika - moj kulinarny pamietnik
Placek z rabarbarem, truskawkami i kruszonką 336

jest najlepszy placek, jaki zrobiłam i wcale się nie chwale, ja po prostu mam talent:) Sezon truskawkowy w pełni wiec musiałam zrobić z nimi ciasto. I wyszło obłędne. Nie dość ze jest proste w wykonaniu, tanie to idealne w smaku. Polecam każdemu łasuchowi. Źródło Czytaj więcej

Bernika - moj kulinarny pamietnik
Gotuj z Julia- krucha tarta z kremem cukierniczym i owocami 379

kremem cukierniczym, którą podałam z jeżynami oraz malinami. Wypiek idealny, gdy trwa sezon na owoce, do tego jest pyszna i lekka. Wymaga trochę pracy, ale nie jest to trudne. Ciasto, które podałam jest wg Julii idealne zarówno do tart słodkich jak i wytrawnych wystarczy do wytrawnych nie dodawać cukru. Zatem polecam i zapraszam do eksperymentowania z jej przepisami. Czytaj więcej

Bernika - moj kulinarny pamietnik
Drożdżówka ślimaczki z jeżynami 276

świecą szukać. Coś niesamowitego w smaku. Delikatna, słodka, lekka, owocowa. Dopóki są leśne owoce korzystajmy z nich i róbmy takie pyszne cuda, zima za to można wykorzystać do tego ciasta owoce mrożone i mieć namiastkę lata. Przepis od Shopgril . Zapraszam. Czytaj więcej

Bernika - moj kulinarny pamietnik
Piersi z kurczaka mumie z suszonymi pomidorami 455

Znacie mumie? Pewnie tak.. bardzo mila odmiana na przygotowanie piersi z kurczaka. Zawinięta w chrupiące francuskie ciasto z pysznym nadzieniem to mila odmiana na obiad nie tylko od święta. Ja zamiast bardzo popularnego nadzienia pieczarkowego używam mieszanki serów, suszonych pomidorów i bazylii. Polecam. Czytaj więcej

Bernika - moj kulinarny pamietnik
Dietetyczny murzynek z konfitura 451

Murzynek w wersji dietetycznej dla głodnych słodkości na diecie. Wystarczy użyć mąki z pełnego przemiału, ominąć dodatek żółtek, cukru mimo do otrzymamy pyszne, zdrowe ciasto, jak prawdziwy murzynek. Przepis z forum diety mm . Czytaj więcej

Bernika - moj kulinarny pamietnik
Babeczki z lemon curd 300

Wielkanoc za pasem, pewnie każdy z was myśli już o świątecznych wypiekach. Ja proponuje tym razem mini babeczki, o delikatnym cieście z pysznym kremem cytrynowym lemon curd. Takim babeczkom żaden łasuch się w święta wielkanocne nie oprze. Z podanej porcji wychodzi 12 babeczek. Źródło . Czytaj więcej

Bernika - moj kulinarny pamietnik
Sernik na zimno z brzoskwiniami 923

cukru pudru 4  łyżeczki żelatyny galaretka brzoskwiniowa (lub jak kto lubi ) ok. 200 g brzoskwinie Śmietanę chłodzimy w lodówce przez kilka godzin. Dno okrągłą formę do ciast (średnica 26 cm) wykładamy papierem do pieczenia. Masło rozpuszczamy i zostawiamy do przestygnięcia. Herbatniki przekładamy do mocnego foliowego woreczka i miażdżymy przy pomocy drewnianej łyżki. Pokruszone herbatniki mieszamy

Smaki Edyty
Carrot cake- czyli moja wariacja nt ciasta marchewkowego 406

Zapraszam na moja wariacje nt ciasta marchewkowego- czyli carrot cake W misce laczymy 4 jajka 1.5 szkl brazowego cukru 1.5 szkl oleju Dodajemy 2 lyzeczki proszku do pieczenia 2 szkl maki- miksujemy razem Dodajemy 2 szkl startej marchwi rodzynki, orzechy Pieczemy w nagrzanym piekarniku na 180 C ok 40-45 min Ubijamy mala kremowke, dodajemy cukier puder

Smaki Edyty
Rainbow cake-elephant :) czyli kolorowy slon 374

zmierzyc pierwszy raz. Mysle, ze to kawal ciezkiej roboty, I chyba bede tego unikac jak ognia  No ale czas sie pochwalic Rainbow cake-elephant czyli kolorowy slon Przygotowalam ciasto biszkoptowe, podzielilam do 6 miseczek- dodalam barwniki Pieklam w nagrzanym piekarniku w temp 180C ok 13-15 min Biszkopt: 10 jaj 1.5 szkl cukru 2 lyzeczki maki

Smaki Edyty
Marcepanowe ciasteczka swiateczne 336

migdalow 100 gr cukru pudru 50 gr maki 2 bialka ok 0.5 lyzeczki olejku pomaranczowego Wykonanie: wszystkie skladniki laczymy, ugniatamy. Po polaczeniu, wkladamy do lodowki na ok 2 godzimy. Ciasto wkladamy miedzy papier do pieczenia, walkujemy na placek. Wycinamy . Kladziemy na blache wylozona papierem do pieczenia. Teraz przystepujemy do zrobienia polewy. Skladniki: 1 bialko 150g cukru pudru sol Ubijamy

Smaki Edyty
Ciasteczka do kawy- wykorzystanie zoltek 387

ciosem I napieklam kruchych ciastek. Skladniki: 3 zoltka 300 gr maki 80 gr cukru pudru 150 gr masla- zimnego z lodowki 1 lyzka oleju  Skladniki laczymy - ugniatajac. Ciasto wkladamy do lodowki na min 1 h.  Rozwalkowujemy, mozemy podsypac cukrem pudrem , wycinamy ksztalty.Wkladamy do nagrzanego piekarnika na170 stopni na 10-15 min.  Smacznego

Smaki Edyty