ciasto - 164325 przepisów (strona:7414/10955)

Piernik otrębowy 201

proszku około 15 rozkruszonych tabletek stewi opcjonalnie orzechy/ rodzynki/ żurawina (ja niestety nie dysponowałam takimi rarytasami;p) Sposób przygotowania: Wszystkie składniki miksujemy blaszkę wykładamy papierem do pieczenia i wylewamy ciasto pieczemy w temperaturze 180 stopni przez około 30 minut doskonale smakuje z powidłami śliwkowymi ! ;D SMACZNEGO

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość
Cynamonowo- otrębowe muffinki 219

proszku 1 łyżeczka stewi Sposób przygotowania: Wszystkie składniki oprócz białka z jajka mieszamy białko ubijamy ze szczyptą soli na sztywną pianę delikatnie mieszając dodajemy białko do masy wykładamy ciasto do silikonowych papilotek na muffinki pieczemy przez około 25 minut w temp. 180 stopni po upieczeniu pozostawiamy jeszcze chwilę w piekarniku SMACZNEGO

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość
Dietetyczny sernik nr (...) 215

stewia wg. smaku Sposób przygotowania: Białka (z jajek na spód - 3szt) ubijamy na sztywną pianę miksując białka na najmniejszych obrotach dodajemy otręby, żółtka, proszek do p., kakao, stewię wykładamy ciasto do okrągłej formy wyłożonej papierem do pieczenia (chyba, że używamy formy silikonowej) pieczemy w temp. 190 stopni przez 15 minut w tym czasie miksujemy wszystkie składniki na masę

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość
Piernikowa bułka z mandarynkami 228

pieczenia 0,5-1 łyżeczka stewii 2 łyżki jogurtu naturalnego 1 mandarynka Sposób przygotowania: Wszystkie składniki (oprócz mandarynki) dokładnie mieszamy mandarynkę obieramy, dzielimy na kawałki i dodajemy do ciasta, mieszamy przekładamy masę do pojemnika/ miski nadającej się do użycia w mikrofali wstawiamy na 5 minut na największą moc (czas uzależniony jest od mikrofalówki, więc musicie sprawdzić czy nie piec

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość
Sernik na orzechowym spodzie 244

spód miksując na najmniejszych obrotach dodawać ubite białka do pozostałej masy wyłożyć do tortownicy pokrytej papierem do pieczenia piec około 10-15 minut w temp 180 stopni studzimy spód ciasta miksujemy wszystkie składniki na masę serową wykładamy na wystudzony spód całą uszczelnioną formę (np. owiniętą od zewnątrz folią aluminiową)  wstawiamy do większej formy lub naczynia żaroodpornego

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość
Serniczek cytrynowy na śniadanie ;) 241

Nigdy nie przepadałam za cytrynowymi czy pomarańczowymi aromatami w ciastach, teraz wiem gdzie popełniałam błąd, dawałam sztuczne aromaty, tym razem wykorzystałam świeżą cytrynę ;) Dziś wracam do mojego studenckiego miasta, nie było mnie ponad tydzień, trochę tęskniłam, choć też po tak długim pobycie w domu mimo wszystko ciężko mi się zebrać i wyjechać, pociąg 15.30 więc zaraz zmykam ;) Składniki

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość
Biszkopty /prawie bezy/ 234

budyń i miksujemy chwilę (10 sekund;p) na najniższych obrotach formujemy małe beziki na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, ja użyłam wyciskarki do kremu, ważne żeby były malutkie wtedy ciasto szybko zeschnie podczas pieczenia pieczemy w temperaturze 180 stopni przez około 30 minut SMACZNEGO

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość
Kokosowy sernik 272

największych obrotach przez około minutę  dodajemy ser, miksujemy  białka ubijamy na sztywną pianę  dodajemy pianę z białek do pozostałej masy i delikatnie wszystko mieszamy  wlewamy ciasto do blachy wyłożonej papierem do pieczenia  pieczemy przez około 60 minut w temperaturze 170 stopni (sprawdzamy czy góra się nie spala)  studzimy przy lekko uchylonych drzwiczkach SMACZNEGO

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość
Pączko-babeczki 218

waniliowego bez cukru 4 łyżki sera białego Emilka 2 łyżeczki proszku do pieczenia 2 łyżki stewii 0,5 łyżeczki suszonych drożdży Sposób przygotowania: Miksujemy wszystkie składniki przekładamy ciasto do silikonowej formy na muffinku  pieczemy około 20 minut w temp. 180 stopni gotowe babeczki/pączki możemy posypać odrobią cukru pudru SMACZNEGO

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość
Mini serniczek na śniadanie 238

Białko ubić na sztywną pianę ser,żółtko, kaszkę, stewię, aromat wymieszać dodać białko i delikatnie wymieszać przekładamy masę do małego żaroodpornego naczynia, pozostawiając około 1 łyżki masy do pozostałego ciasta dodać kakao i wyłożyć na jasną masę piec około 20 minut w temp. 170 stopni SMACZNEGO

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość
Otrębowe muffinki z makiem i nie tylko ;) 221

otręby, rodzynki, mak, orzechy, proszek do p., i mieszamy w oddzielnej misce mieszamy: miód, jajka, maślankę, olejek do suchych składników dodajemy mokre i wszystko mieszamy przekładamy ciasto do silikonowych papilotek na muffinki pieczemy w temp. 170 stopni przez około 25 minut (pilnujemy żeby góra się nie spaliła) SMACZNEGO

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość
Pełnoziarniste muffinki z bananem 204

otręby, płatki jęczmienne, miód, rodzynki, pokrojone w kostkę daktyle, proszek do pieczenia i mieszamy w oddzielnej misce mieszamy jajka, maślankę łączymy obie masy przekładamy ciasto do formy wyłożonej silikonowymi papilotkami na muffinki pieczemy około 25 minut w temperaturze 170 stopni SMACZNEGO

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość
Piernikowe muffinki z fasoli 254

następnie wrzucamy do blendera dodajemy pozostałe składniki (poza rodzynkami i orzechami) i wszystko dokładnie blendujemy na jednolitą masę na koniec dodajemy rodzynki i pokrojone orzechy, mieszamy przekładamy ciasto do silikonowych papilotek na muffinki pieczemy około 30 minut w temp. 170 stopni SMACZNEGO

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość
Sernik na bananowym spodzie + życzenia 209

dodajemy pozostałe składniki na spód i mieszamy  tortownicę owijamy z zewnątrz folią aluminiową (potem będziemy piec sernik w kąpieli wodnej) , a środek wykłądamy papierem do pieczenia  przygotowane ciasto rozsmarowujemy na spodzie tortownicy  pieczemy w temp. 170 stopni przez 10 minut  w tym czasie miksujemy jajka z fruktozą (na najwyższych obrotach) przez około minutę  dodajemy

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość
Kakaowe ciasto otrębowe z borówkami 239

CUDOWNY SŁONECZNY DZIEŃ ! ! ! :) a do tego 3-godzinny spacer ;) coś mi się zdaję, że po zimie przyjdzie od razu lato;p Ciasto znalazłam już jakiś czas temu na stronie kotlet.tv  i wczoraj w ramach mojej indywidualnej, jednoosobowej  akcji "pieczenie na poprawę humoru" w końcu zabrałam się do pieczenia ;) Składniki: 1 szklanka otrębów pszennych firmy Kupiec 1 szklanka

Zdrowo i dietetycznie. Moja rzeczywistość