Morchella conica czyli smardz stożkowaty występuje według atlasów grzybów od marca do maja, z naciskiem jednak na drugą połowę kwietnia i maj. Lubi zarówno lasy liściaste jak i iglaste. Można go spotkać także w lasach łęgowych oraz parkach i ogrodach gdzie wyrasta chętnie na ściółce z przywiezionej kory. ROZWIŃ I CZYTAJ DALEJ czytaj dalej...
Lubię gotować, ale nie sterczeć godzinami przy garach. Moja kuchnia to dania domowe, smaczne i apetyczne. Poza gotowaniem interesuję się wszystkim co dotyczy grzybów.
Wstyd przyznać ale smardze jadłam pierwszy raz w zeszłym roku. Zawsze myślałam, że są to jakieś psiaki niejadalne.
Orcia, jaki wstyd ? wiele osób nigdy w życiu ich nie próbowało i nie wiadomo czy będą miały okazję więc ciesz się, że mogłaś zjeść :) Mam nadzieję, że Ci smakowały :)
O! ciekawe.. nie wcinalam chociaz moja rodzina z lasu pochodzi i jedli chyba wszystkie grzyby nawet obecnie uwazane za trujace;))
z grzybami trzeba bardzo uważać i zbierać tylko te które dobrze się zna :)
Taaak! Pyszne były, bo mama mi je robiła. Usmażyła z cebulką i zalała śmietaną.... rozpływałam się nad nimi. Pachniało grzybkiem jak trzeba. Z grzybami teraz odczuwam taki problem, że są pozbawione smaku jaki miały niegdyś. Przy smardzach - smak i zapach idealny!
Anonim, masz problem z czytaniem czy co ? przecież wyżej, w poście, jak wół jest napisane, że to grzyby chronione w Polsce ! ale w innych krajach już pod ochroną nie są i można tam je zbierać i jeść