Jakie są najlepsze gry planszowe dla 2 latka?

Dwulatek jest już na tyle duży, że można wprowadzić go w świat gier planszowych, które są świetnym narzędziem, wspierającym jego rozwój. Jakie są najlepsze gry planszowe dla 2 latka? Oto nasza TOP lista!

Najlepsze gry planszowe dla dwulatka

W okolicach drugiego wieku dziecko coraz więcej mówi, rozumie i zaczyna być coraz ciekawsze otaczającego go świata. To idealny moment, aby poznać maluszka z grami planszowymi. W sklepach znajdziesz gry planszowe dla 2 latków, które dostosowane są dzieci w tym wieku. Ich zadaniem jest wspieranie rozwoju, w tym motoryki małej, słownictwa.

Co więcej, gry planszowe to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu i ogromna frajda nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych! W sklepach znajdziesz mnóstwo gier, które dopasowane są do wieku maluszka. Jakie są najlepsze gry planszowe dla 2 latka? Przedstawiamy listę gier, które warto kupić.

Więcej na ten temat przeczytasz na: https://niedoskonala-mama.pl/najlepsze-gry-planszowe-dla-2-latka/

Bajkowe stworki

Bajkowe stworki to kreatywna układanka marki Muduko Hello, która zachwyca przepiękną grafiką. Gra składa się z 36 dwustronnych kart, z których maluszek może ułożyć aż 24 postacie według wzoru w poradniku, który został dołączony do zestawu. Co ważne, produkt dostał pozytywną rekomendację psychologa dziecięcego. Gra ta: 

  • daje możliwość poznania nazw zwierząt, 
  • zachęca do wymyślania własnych nazw postawu, czyli tzw. neologizmów, co jest typowe i ważne dla dzieci, 
  • rozwijających mowę, 
  • uczy koncentracji oraz spostrzegawczości, 
  • rozwija motorykę małą, 
  • rozwija wyobraźnię oraz kreatywność.

Na jagody

Nasza kolejna propozycja to gra od wydawnictwa Trefl: Na jagody. Moja pierwsza gra planszowa. Zadaniem graczy jest pomoc bohaterom serialu Bobaski i Miś w uzbieraniu jagódek do koszyczków. To zbierze ich najwięcej, ten wygrywa!

Little cooperation. Zwierzaki na Arktyce

To bez wątpienia jedna z najlepszych gier kooperacyjnych dla dwulatków. Zadaniem gracza jest przeprowadzenie wszystkich zwierzaków na drugą stronę mostu, zanim ten się zapadnie. To, co jest istotne w tej grze albo wszyscy razem wygrywają, albo przegrywają. To sprawia, że gra uczy pracy zespołowej.

Memos 

Dobrym wyborem są edukacyjne gry planszowe dla 2 latków. Do takich gier można zaliczyć „Memos”, którą z pewnością każdy kojarzy. Zasady gry są przejrzyste. Gra składa się z parzystej liczby kartoników (ilość jest różna). Na jednej stronie są ilustracje np. kaczka, samolot piłka, a druga strona jest jednolita, kolorowa, z nazwą gry lub logo. Każda karta z ilustracją ma swoją parę. 

Gra polega na tym, aby ułożyć wszystkie karty obrazkami do dołu. Pierwszy gracz odsłania dwie wybrane przez siebie karty. Jeżeli są one takie same, zbiera je do siebie i odgrywa kolejną parę kart. Jeśli nie pasują, ponownie układa je ilustracją do dołu i grę kontynuuje drugi gracz. Jednocześnie gra ta może zostać wykorzystana do nauki słownictwa. Wystarczy pokazać dziecku obrazek, aby spróbowało powiedzieć co to lub naśladowało dźwięk np. samochodu.

Figle-migle w oceanie

Figle-migle w oceanie to kolejna ciekawa propozycja. Do wyboru masz kilka opcji rozrywki, w zależności od stopnia trudności. Dzięki temu jest to idealna gra dla dwulatka, jak i starszaka. Gra ta rozwija koncentrację i uczy cierpliwości.

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz