Puszysty sernik z marakują należy do ulubionych deserów w Polsce. Musi być puszysty i rozpływać się w ustach. Sernik z marakują jest doskonałym połączeniem słodyczy sera ucieranego z cukrem oraz kwasowości owocu jakim jest marakują.

Owoc ten staje się coraz bardzie popularny w cukiernictwie. Orzeźwia danie i dodaje wspaniałego smaku.

Dlaczego sernik z marakują jest tak smaczny?

Sernik z białą czekoladą i marakują to idealny zestaw na świąteczny stół, choć jest tak pyszny, że gospodynie domowe chętnie pieką go także bez okazji. Biała czekolada dodaje wspaniałej słodyczy.

Puszysty sernik z ulubionymi dodatkami jest uwielbiany przez sympatyków ciast.

W Polsce jest niezwykle popularny. W dodatku należy do tych zdrowszych ciast, ponieważ w składzie ma zdrowy biały ser, a ciasto kruche kładzie się tylko na spodzie. Niektóre wersje można zrobić także bez spodu.

Sernik z marakują dość niedawno zagościł na polskich stołach jednak został bardzo ciepło przyjęty. Dzięki kwasowości owoców jest kremowy i orzeźwiający. Ten smak nie ma sobie równych i koniecznie trzeba go przetestować.

Ciasta warte uwagi

Przeglądając mój blog kulinarny warto zwrócić uwagę na pyszne przepisy na ciasta. Znajdziecie tutaj nie tylko sernik na kruchym spodzie, ale również ciasta bez pieczenia. Wśród nich jest ciasto 3 Bit oraz ciasto Twix.

Spód z herbatników składniki

  • 170g ciasteczek zbożowych
  • 50g masła

Ciasteczka zbożowe możecie zastąpić zwykłymi herbatnikami. Ciasto będziemy robili w tortownicy o średnicy 23 cm.

Sernik z marakują składniki

  • 750 g sera z wiaderka
  • 2 żółtka
  • 3 jajka
  • 120g cukru
  • 200 ml śmietany 30%
  • pulpa z 12 marakui (ok. 150g)
  • 1,5 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 1 łyżka mąki
  • 2 tabliczki czekolady (200g)
  • 1/2 granata
  • dodatkowo 100g białej czekolady na polewę, 1 łyżka śmietany 30%

Możecie w tym przepisie wykorzystać zwykły biały ser. Trzeba go 3 razy przepuścić przez maszynkę do mielenia.

Sernik z marakują przepis

Przygotowanie sernika z marakują zaczynamy od przygotowania spodu z herbatników. Masło roztapiamy w rondelku i studzimy. Herbatniki wkładamy do blendera, dodajemy masło i całość blendujemy. Powinniśmy otrzymać coś w rodzaju piasku.

Dno tortownicy wykładamy papierem do pieczenia i układamy na nim rozkruszone herbatniki. Spód z ciasteczek zapiekamy w temperaturze 175 st. C przez 10 minut. Następnie go studzimy.

Podczas pieczenia spodu przygotowujemy masę serową. W rondelku podgrzewamy śmietanę, powinna być bardzo gorąca, ale nie może się zagotować. Następnie wrzucamy 200g białej czekolady i mieszamy, aż się rozpuści. Odrobinę studzimy.

Do dużej miski wsypujemy mąkę pszenną, mąkę ziemniaczaną, dodajemy cukier, żółtka, ser, jajka i śmietanę z białą czekoladą oraz pulpę z marakui. Aby przygotować pulpę z marakui, kroimy ją na pół wydrążamy miąższ i przecieramy go przez sitko, tak aby w pulpie nie było pestek.

Całość na średnich obrotach miksera miksujemy, ale tylko do połączenia się składników. Masy na sernik, nie można miksować zbyt długo, aby jej nie napowietrzyć. Napowietrzone serniki rosną wysokie, ale zaraz po upieczeniu opadają, a my chcemy tego uniknąć.

Masę serową przelewamy do tortownicy i pieczemy sernik z marakują przez 60-65 minut w temperaturze 160 st. C. Sernik pieczemy w kąpieli wodnej. Przeczytaj > Pieczenie sernika w kąpieli wodnej.

Sernik wyjmujemy z piekarnika, studzimy. Następnie w kąpieli wodnej roztapiamy białą czekoladę, dodajemy do niej 1 łyżkę śmietany i mieszamy. Tak przygotowaną polewą dekorujemy z wierzchu sernik. Wkładamy go na minumum 6 godzin do lodówki.

Sernik z marakują przed podaniem dekorujemy owocami granatu.

Sernik z marakują
Sernik z marakują
Sernik z marakują
Sernik z owocami marakuja

Smacznego!