Możesz nie mieć nic… Ale jeśli masz pasje… to tak jak byś miał wszystko…

Makaron Po Włosku / Italian-style pasta Włochy / Italy

Pasta alla Brontese

Pasta alla Brontese

Pasta alla Brontese

Pasta alla Brontese

Pasta alla Brontese, to kolejne proste i pyszne danie.Swoją nazwę Brontese, zawdzięcza miastu na Sycylii, na wzgórzach Etny, Bronte.

Bronte jest kolebką pistacji, rosnących na polawowej (tak to się pisze ❓) glebie.

Sycylijski makaron z pistacjami

Pistacje z Bronte są nazywane, złotem Sycylii, więc jeśli zdobędziesz te Pistacje, koniecznie je użyj.

Pasta alla Brontese składa się z kilku składników, więc użyj jak najlepszej jakości, w oryginalne występuje śmietaną, która ja zastąpiłem Oliwa z oliwek najwyższej jakości oczywiście z Domu Oliwnego, ponieważ dbam o linię ?, ale mi nie wychodzi ?.

Na zakończenie mojej przydługiej wypowiedzi i jakże nudnej, życzę Ci smacznego z Bavette alla Brontese.

Bavette Brontese

Jeśli szukasz innych Włoskich dań, zapraszam tutaj.

Przede wszystkim musimy przygotować składniki

  • Makaron, dowolny, chociaż preferowany jest mnieszy i grubszy ? u mnie dla odmiany Bavette, bo nigdy nie jadłem – 500 gram
  • Bekon wędzony, ale jeśli masz Guanciale lub Pancette, użyj ich – 150-200 gram
  • Oliwa z oliwek najwyższej jakości oczywiście z Domu Oliwnego – 5-7 łyżek
  • Pistacje prażone i posiekane – 200 gram
  • Grana Padano – kilka łyżek
  • Cebula – 1-2 sztuki pokrojona drobno
  • Czosnek – 3-5 ząbków drobno pokrojonych
  • Sól – do smaku
  • Pieprz świeżo zmielony – do smaku

Z pewnością składniki są już gotowe, wiec możemy robić Pastę alla Brontese

  • Po pierwsze pokrój bekon w kostkę lub paski, połóż na zimną patelnię i grzej, często mieszając. W razie potrzeby dolej odrobinę oliwy z oliwek oczywiście z…wiesz skąd ?
  • Po drugie posiekaj pistacje.
  • W międzyczasie gotuj makaron we wrzątku osolonej wody na wczesne al dente, ponieważ będziemy je jeszcze chwilę grzać na patelni.
  • Po trzecie kiedy bekon będzie ładnie spieczony, wrzuć cebulę, czosnek i część pistacji, mieszaj i grzej, aż cebula i czosnek zmiękną.
  • Po czwarte przełóż makaron prosto z rondla i wlej odrobinę wody z jego gotowania, wlej oliwę z oliwek ( tutaj możesz użyć śmietany, zamiast oliwy), dopraw solą, pieprzem i gotuj, często mieszając, aż sos pięknie oblepi makaron.
  • Na koniec nałóż, dopraw pieprzem, Grana Padano i resztą pistacji, gotowe.
  • Smacznego.
Wloski makaron

Zapraszam Cię również do obserwowania mojego Instagramu, gdzie oczywiście znajdują się przepisy, pod moimi daniami ?⤵️

RafalCook

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstała Twoja ulubiona potrawa❓ Czy wiesz, skąd pochodzi sushi, pierogi, czy spaghetti❓ Każda potrawa ma swoją historię, która sięga czasów sprzed wieków. Na moim kanale na YouTube i Blogu staram się odkrywać tajemnice ulubionych dań z różnych krajów.

Pierogi - jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej - mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Początkowo były to małe kawałki ciasta, wypełnione mięsem lub warzywami, gotowane w wodzie. Z czasem pierogi zyskały na popularności w Europie Wschodniej, a dziś są uwielbiane na całym świecie.

Sushi - popularne danie kuchni japońskiej, powstało w VII wieku, kiedy to ryby były przechowywane w beczkach z ryżem, aby zachować ich świeżość. Z czasem ryż stał się stałym składnikiem sushi, a danie zyskało na popularności nie tylko w Japonii, ale na całym świecie.

Spaghetti - danie kuchni włoskiej, ma swoje korzenie w Chinach. W wiekach przed naszą erą Chińczycy jedli makaron z mąki pszennej, który był wytwarzany w specjalnych formach. W XIII wieku Marco Polo sprowadził makaron do Włoch, gdzie stał się popularnym daniem.

I wiele, wiele innych, które znajdziesz na stronie

Tak wiele potraw ma swoją historię, a odkrywanie jej może być fascynującym doświadczeniem. Warto poznać tło kulinarnych tradycji, które ukształtowały nasze ulubione dania.

A Ty mój drogi czytelniku - podglądaczu jakie potrawy uwielbiasz ❓Czy znasz ich historię❓ Podziel się swoimi ulubionymi daniami i ich historią w komentarzach.

Zapraszam.

Możesz również polubić…

Skomentuj

[instagram-feed]