Sernik bez cukru z pulpą z mango i kokosem


Od końca października zeszłego roku wyeliminowałam z diety cukier i produkty z wysokim indeksem glikemicznym i powiem zupełnie szczerze, że super mi z tym :) 
Czuje się dobrze, lekko i zdrowiej. Jem trzy posiłki dziennie i chodzę cały czas najedzona! 

Kiedy zrezygnowałam ze słodkości i cukru wydawało mi się, że nie zjem już nigdy nic słodkiego. Ale przecież można te niezdrowe produkty zamienić tymi lepszymi i tyle, kłopot z głowy a my możemy pałaszować pyszności bez nawet najmniejszych wyrzutów sumienia. 

Ten sernik jest absolutnie przepyszny, koniecznie go wypróbujcie jeśli lubicie kremowe i wilgotne serniki. Polecamy :)






Składniki:
(tortownica 22 cm)

400 g mielonego twarogu, 
200 g serka homogenizowanego naturalnego,
250 g mascarpone,
240 g śmietanki kremówki 30%,
2 całe jajka,
2 żółtka,
9 łyżek ksylitolu,
2 łyżki syropu z agawy,
1,5 łyżeczki ekstraktu z wanilii,
3 łyżki drobnych wiórków kokosowych

Spód:

90 g grubszych wiórków kokosowych,
2 łyżki ksylitolu,
2 białka

dodatkowo:

10-12 łyżek pulpy z mango
świeże mango do dekoracji 

Spód, bądź całą tortownicę wyłożyć papierem do pieczenia.
W misce wymieszać ze sobą wiórki kokosowe, ksylitol i białka - wyłożyć na spód tortownicy. Przy pomocy łyżki równomiernie rozłożyć na spodzie, na koniec dociskając kokos do spodu, aby zrobić stabilny spód dla sernika. Tak przygotowany kokosowy spód wkładamy do piekarnika nagrzanego do 170 stopni i podpiekamy przez 10-15 minut.

W między czasie do misy miksera wkładamy zmielony twaróg, mascarpone i serek homogenizowany - miksujemy całość przez chwilę do połączenia się składników. Następnie dodajemy ksylitol, syrop z agawy, ekstrakt z wanilii i śmietankę kremówkę. Miksujemy całość przez 1-2 minuty. Na koniec dodajemy jajka i żółtka oraz wiórki kokosowe. Całość mieszamy do dokładnego połączenia się składników. Tak przygotowaną masę wylewamy na wcześniej podpieczony spód. Równomiernie rozsmarowujemy po wierzchu, a następnie nakładamy miejscowo pulpę z mango - łyżka po łyżce. Przy pomocy np. wykałaczki robimy wzorki na wierzchu sernika.

Sernik przez pierwsze 15 minut pieczemy w 170 stopniach, a potem zmniejszamy temperaturę do 120 stopni i pieczemy ciasto jeszcze przez 75 minut.

Upieczony sernik nie wyciągamy z piekarnika! To ważne! Kiedy minie czas pieczenia po prostu wyłączamy piekarnik i nie otwieramy drzwiczek. Niech nam sernik powolutku wystygnie w piekarniku, dzięki temu nie opadnie mocno, będzie ładny i równiutki. Ja zazwyczaj zostawiam na noc, a rano przekładam do lodówki.

Jedyne co mi pozostaje to życzyć Wam smacznego :) 


Popularne posty