Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Życzenia świąteczne

 Z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych składam wszystkim życzenia zdrowych :) radosnych świąt :) oraz mokrego dyngusa :)  życzy autorka bloga

Miód nawłociowy- cykl "Polskie miody"

Dziś gdy za oknem jeszcze czuć lato, trzeba powoli myśleć o wzmacnianiu swojej odporności. jednym z takich dobrych i naturalnych składników może być właśnie miód.
Dziś w cyklu "Polskie miody" zajmiemy się Miodem nawłociowym. Jest to to miód dosyć rzadko spotykany i mało popularny. Moim zdaniem to błąd, gdyż nie dość , że świetnie smakuje to jeszcze ma dosyć przyjemny smak i aromat.
Czym charakteryzuje się miód Nawłociowy? Jest to miód nektarowy, o jasnej, wręcz bursztynowej barwie. Cechą charakterystyczną tego akurat miodu jest słodki, cytrynowy smak z nutą goryczy. Dosyć szybko ulega krystalizacji. Posiada często kremowa konsystencję. 
Na co pomaga miód Nawłociowy? Miód ten leczy lub wspomaga:
1. drogi moczowe,
2. drogi żółciowe,
3. leczy infekcje,
4. choroby nerek,
5. leczy trądzik,
7. poprawia ukrwienie,
8. bakteriobójczy,
9.przeciwzapalny.
Gdzie jeszcze wykorzystuje się ten miód? Używany jest w kosmetologii jako składnik maseczek leczniczych na twarz i włosy. Doskonale nadaje się również w kuchni, jako dodatek d0o ciast czy koktajli. 
W jakim okresie zbiera się ten miód? Miód Nawłociowy zbierany jest do sierpnia do późnej jesieni. W 75% składa się z cukrów prostych. Co ciekawe nazywany jest często " Nektarem życia" . 
Z jakiej rośliny pozyskiwany jest ten miód? Miód nawłociowy pozyskiwany jest w nawłoci pospolitej. Jest to roślina, która do nas przywędrowała, aż z USA. Powszechnie w rolnictwie uważana jest za chwast. Możemy ją spotkać na łąkach, przy stawach. Lubi słońce. Jest to miododajna roślina. Miód z tej rośliny wykorzystywany jest jako pożywienie dla pszczół na okres zimowy.
Jaka jest cena tego miodu? Ceny zaczynają się od 40 zł /kg.
Źródło: wcinajmiod.pl, słoikmiodu.pl
miód, miód nawłociowy




Komentarze

Popularne posty

Drukuj