Przejdź do głównej zawartości

Polecane

Wiśniowy miodownik

 Moja dzisiejsza propozycja to wyjątkowy przepis na ponadczasowe ciasto jakim jest miodownik. Miodownik to wypiek, który pojawia się na polskich stołach od wielu lat. Moja dzisiejsza propozycja to wersja z wiśniami. Wiśnie na tle słodkiego kremu budyniowego i miodowego ciasta nadają nieco kwaskowy smak wypiekowi. Moim zdaniem jest to doskonałe ciasto na święta lub spotkania rodzinne. Polecam ! Składniki: ciasto miodowe 400 g mąki pszennej 200 g masła 200 g cukru pudru 50 g miodu 15 g proszku do pieczenia 1 jajko krem budyniowy 750 ml mleka 200 g masła 150 g cukru 120 g budyniu waniliowego 30 g cukru waniliowego 30 g mąki ziemniaczanej 3 żółtka dodatkowo 200 g dżemu wiśniowego Ciasto miodowe : Z podanych składników zagniatamy ciasto. Ciasto dzielimy na 4 części. Każdą oddzielnie pieczemy w 180 stopniach przez 7 minut w prostokątnej formie. Płaty ciasta studzimy. Krem budyniowy : 500 ml mleka zagotowujemy z cukrem. W pozostałym mleku rozpuszczamy budynie, mąki i żółtka. Dodajemy mieszank

Domowe krówki ciągutki

Domowe krówki ciągutki to tak naprawdę jeden z powodów do słodkiego powrotu do dzieciństwa. Do dziś pamiętam smak i urok krówek ciągutek. W moich wcześniejszych wpisach pokazywałam wam jak przygotować krówki mordoklejki i kruche krówki.
Tym razem jednak bazą moich domowych krówek ciągutek będzie mieszanka słodkiej śmietany i mleka. Bo tak naprawdę to od nas zależy z czego i jakie proporcje użyjemy to przygotowania naszych domowych krówek. Jedno jednak mogę wam zagwarantować - smakują zdecydowanie lepiej niż krówki ze sklepu. Polecam!
Składniki:
250 ml mleka
250 ml śmietany(1 opakowanie)
50 g cukru
50 g masła
Mleko i śmietanę wyjmujemy 30 minut przed gotowaniem.  Mleko, śmietanę, cukier  i masło umieszczamy w garnku z grubym dnem. Cały czas mieszamy do momentu zagotowania. Od chwili, gdy mleko i śmietana  z masłem i cukrami się zagotuje mieszamy około 20 minut na średnim ogniu lub 35-40 minut na małym. Uważamy przy tym, aby nie przypalić masy. Gdy masa zacznie ciemnieć to gotujemy około 6 minut na średnim ogniu lub 8 minut na małym ogniu.(im masa będzie bardziej ciemna tym krówki będą bardziej kruche). Gotową masę przelewamy do plastikowego pojemnika wyłożonego papierem śniadaniowym. Studzimy. Gdy masa wystygnie wkładamy do lodówki na minimum 2 godziny(przed włożeniem kroimy na małe prostokąty). Krówki zawijamy w papier lub celofan.
krówki, krówki ciągutki, domowe krówki ciągutki
Smacznego!

Komentarze

Popularne posty

Drukuj