Autor

Kosą po patelniKosą po patelni

Kosą po patelni? Czemu nie :) Jak człowiek nie potrafi gotować ale bardzo się stara to i tak coś kiedyś mu wyjdzie. Czasem bokiem czasem do przodu.

Kosą po patelni

Kosą pa patelni to projekt, który rodził się od dłużeszgo czasu w mojej głowie. Kilka lat temu powstał blog Donpedro w kuchni jednak z braku sił i czasu został zapomniany. Jeszcze wcześniej prowadziłem sekcję „Przepisy” w ramach portalu TwojeCentrum.pl. Przez dzisięć lat prowadziłem też blog ogólnotematyczny, gdzie nabrałem doświadczenia.

Przygoda z gotowaniem zaczęła się już w dzieciństwie, nadzorowana pilnie przez moją Mamę i rozwijała na przestrzeni lat. Nigdy nie bałem się coś spalić lub połączyć dziwne smaki by uzyskać zaskakujący efekt. Przepisy ogólnie były dla mnie tylko inspiracją i często je modyfikowałem uznając, że nie tyle autor się pomylił co można to zrobić mniej banalnie.

W późniejszych latach udało mi się trochę liznąć świata restauracji od zaplecza jednak bez wielkiego zachwytu. Pozostałem kucharzem domowym wykańczając bliskich oraz znajomych (jakimś cudem wszyscy jeszcze żyją). Gotowanie stało się zabawą i pasją jednocześnie. Lubię nowe wyzwania i kuchnię z każdego zakątka świata. Dużą rolę odgrywają dla mnie przyprawy i łączenie różnych smaków. Wyznając zasadę, że skoro wszystkie składniki są jadalne to i całość będzie, nie udało mi się uniknąć błędów – to nie działa, albo tylko czasem.

Uwielbiam podpatrywać innych w kuchni i wspólnie gotować. Często oglądam programy kulinarne skąd czerpię inspirację i podpatruję nowe pomysły. Zmieniając też miejsca zamieszkania, poznawałem kuchnie różnych regionów a mając korzenie litewskie sporo przepisów właśnie z tamtych okolic stało się smakami dzieciństwa.

Ostatnie komenatrze

ElleElle dodał komentarz do Sałatka Kijowska
RobertRobert dodał komentarz do Sałatka Wielkanocna
MonikaMonika dodał komentarz do Sałatka śniadaniowa

Popularne tagi na tym blogu